Duhovna misel za 7. velikonočno nedeljo

»Vsi ti so enodušno vztrajali v molitvi z ženami in z Jezusovo materjo Marijo in njegovimi brati.« (Apd 1,14)

2014_23

http://www.elfa-sp.si/izdelki/krst-obhajilo-birma
»NAD VAMI POČIVA DUH SLAVE, BOŽJI DUH.« (1 Pt 4,14)

V dnevih pred binkoštnim praznikom obhajamo devetdnevnico na čast Svetemu Duhu. Za binkoštni praznik namreč obhajamo rojstni dan Cerkve, zato se moramo na ta dogodek še posebej temeljito pripraviti. Cerkev je skupnost kristjanov, kateri z odprtostjo k Svetemu Duhu, napravljajo Cerkev živo skupnost veselja in ljubezni. Priprava na binkoštni praznik je lahko učinkovita takrat, ko se vsak izmed nas daje popolnoma na razpolago darovom Svetega Duha. Ko smo preteklo nedeljo v naši župniji obhajali birmansko slovesnost je lahko vsak izmed nas, ki smo priče podelitvi zakramenta birme, v srcu podoživljal lastni prejem tega zakramenta. Ob tem se lahko vprašamo ali nas resnično moč zakramenta birme oživlja in nas napravlja za verodostojne pričevalce Kristusovega vstajenja. Verjetno se bo že nekaj tednov po birmanski slovesnosti v nas porajalo nelagodje ob dejstvu, da je nekaj svežih prejemnikov Svetega Duha izginilo. Napak bi bilo, če bi prst obtožbe uperili zgolj v njih in v njihove družine. Moramo se vprašati ali je naše pričevanje vstalega Kristusa zares tako močno, da smo trdno prepričani, da je Jezus vstal in, da živi? Samo živi verniki smo lahko živi pričevalci Gospodovega vstajenja.