Duhovna misel za Božič

»Danes se vam je v Davidovem mestu rodil Odrešenik, ki je Kristus, Gospod.« (Lk 2, 11)GLEJTE, OZNANJAM VAM VELIKO VESELJE (Lk 2, 10)
Prvo oznanilo angela preprostim pastirjem se glasi: »Oznanjam vam veliko veselje, ki bo za vse ljudstvo. Danes se vam je v Davidovem mestu rodil Odrešenik, ki je Mesija, Gospod.« (Lk 2, 10-11) Če si samo te besede vtisnemo v središče srca, potem je božični praznik dosegel svoj namen. Božja beseda ima enak pomen v vsakem času. Beseda »danes« pomeni, da Božje rojstvo ni zgolj zgodovinski dogodek, ampak se resnično dogaja v sedanjem trenutku. Edini pogoj za uresničitev tega dejstva je naša popolna odprtost pred Bogom. Adventni čas je bil čas odpiranja in predvsem čiščenja srca. Od vsakega posameznika je odvisno, koliko je dal na razpolago samega sebe za Gospodov prihod. Tudi pastirji ne bi slišali angelovega glasu, če ne bi imeli preprostih in odprtih src. Samo v neskaljena srca se lahko naseli Gospod in njegov mir. Cilj božičnega praznika je zaživeti v objemu Gospodovega miru. Če smo v Gospodovem objemu, potem naredimo vse, da bomo tudi druge pripeljali v veselje božičnega praznika. Vsem želim blagoslovljene božične praznike.