Duhovna misel za cvetno nedeljo

»Hozana, blagoslovljen, ki prihaja …«

S tem pozdravom Kristusu Odrešeniku, stopamo v veliki teden. Zato z vsem žarom želim vsem naših faranom in vsem, ki prebirate te vrstice in naše župnijsko glasilo, da bi navdušeno kot množice v Jeruzalemu sprejemali vedno znova vse tiste  milosti, ki nam jih je trpeči Odrešenik zaslužil s svojim trpljenjem in s smrtjo na križu. Vsem voščim doživeto obhajanje prazničnih skrivnosti in družinske povezanosti v prazničnih dneh. Obredje velikega tedna, ki ga bomo prvič obhajali skupaj, naj z vsemi novostmi obogati naša življenja in da smisel vsem naših skupnim naporom. Verzi pesnika, ki naj bodo tudi moje velikonočno voščilo, pa naj nas bogatijo v tem velikonočnem času:

Bandero rdeče v vetru se lovi, čez polje gre, med hiše, skozi vas,
za njim ljudje, kot nepretrgan pas.
V monštranci stopa Bog zdaj čez poljé
in blagoslavlja njive in vode, gozdove, trte, brda, belo vas…
Kako je blizu, blizu Bog pri nas!
(Jože Dular, velika nedelja)

Blagoslovljene praznične dni vam želim!
Vaš dušni pastir