Januarski večeri 2013

V naši župniji v mesecu januarju dobrih 25 let potekajo predavanja, katerih namen je poglobiti krščanski pogled na različna življenjska in verska vprašanja. 11. oktobra 2012 smo vstopili v leto vere, ki nas bo spremljalo vse do nedelje Kristusa Kralja 24. novembra 2013.  Leto,  ki  so  pred  nami  bodo  v  znamenju  intenzivnega  ukvarjanja  z  novim pastoralnim načrtom Cerkve na Slovenskem, ki nosi naslov: “Pridi in poglej”. Naslov je vzet iz evangelijskega odlomka o srečanju Jezusa s Samarijanko ob vodnjaku: »Tedaj je žena odložila vrč, odšla v mesto in pripovedovala ljudem: Pridite in poglejte človeka, ki mi je povedal  vse,  kar  sem  storila.  Kaj  če  je  on  Mesija?«  (Jn  4,29).  Srečanje  Jezusa  in Samarijanke  nas  lahko  navdihuje  za  novo  evangelizacijo,  katere  bistvo  je  z  novo gorečnostjo iskati Kristusa. Rdeča nit letošnjih januarskih večerov bo iskanje in poglobitev vere, zato smo tudi te naslovili z “Pridite in poglejte”. Pridimo in poglejmo kaj nam želi Jezus spregovoriti. Pridimo in poglejmo, mogoče pa je v mojem odnosu do sozakonca središčna oseba Jezus Kristus Odrešenik? Poglejmo, mogoče pa Jezus želi, da bi v župniji kaj spremenili in začeli na novo… Mogoče pa me Jezus nagovarja, da naj se vključim v kakšno župnijsko skupino? P. Branko Cestnik pravi, da se spreobrnenje začne v jedru Cerkve. Če bi to obrnili na našo župnijo, se spreobrnenje začne pri nas, ki smo blizu župniji, šele potem se bomo lahko obrnili na oddaljene. Torej pridimo in poglejmo! Za začetek pridimo in poglejmo, kaj nam imajo povedati predavatelji. Mogoče nas pa Jezus nagovori tudi po njih!

Predavanja se bodo pričenjala vsakokrat ob 19h v župnijski dvorani.

11. 1., nadškof dr. Anton Stres: Pridi in poglej
12. 1., dr. Jože Ramovš , Alenka in Marko Vatovec, Alenka Čampa: Iz množičnosti v živa občestva
18. 1., p. dr. Vili Lovše DJ: Tudi demoni verujejo, a trepetajo (Jak 2,19)
19. 1., Milada Kalezić: O veri in kulturi
25. 1., mag. Božo Rustja: Koliko dovolimo, da nas mediji oblikujejo
26. 1., mag.Violeta Vladimira Mesarič Jazbinšek, Savo Kosojević, mag. Amadej Jazbec: Marija, neznana znanka

VLJUDNO VABLJENI V ČIMVEČJEM ŠTEVILU!
Vstopnine ni, že vnaprej pa se zahvaljujemo za prostovoljne prispevke!

Program s predstavitvami v pdf obliki: Januarski večeri 2013