LEOPOLD MANDIČ, god: 12. maj

LEOPOLD MANDIČ, god: 12. maj

Njegov god obhajamo na njegov rojstni dan. Rodil se je namreč 12. maja 1866 v Hercegnovem v črnogorskem Primorju. Pri krstu so mu dali ime Bogdan. Doma je ostal do šestnajstega leta. Začutil je živo željo, da postane misijonar in delavec za edinost med verujočimi. To željo je hotel uresničiti v kapucinskem redu. V duhovnika je bil posvečen 20. septembra 1890 v Benetkah. Želel si je delovati kot misijonar na slovanskem Vzhodu, vendar mu predstojniki zaradi šibkega zdravja tega niso dovolili. Njegovo misijonsko delo je bilo spovedovanje. Leta 1909 je šel za spovednika v Padovo, kjer je ostal vse do svoje smrti, leta 1942. Leta 1940 je napovedal, da bo ob bombnem napadu porušena tudi kapucinska cerkev, spovednica pa naj bi ostala cela. Patrova napoved se je uresničila 14. maja 1944. Njegovo nestrohnjeno telo počiva v kapeli kapucinske cerkve v Padovi. Papež Janez Pavel II. ga je leta 1983 razglasil za svetnika in za zavetnika spovednikov.