Izziv januar 2021

NALOGA: Januar je mesec verskega tiska. Prav je, da ga ne le beremo, ampak tudi soustvarjamo. Dogovorite se, da vsak v skupini pripravi del prispevka, ki ga boste objavili v župnijskem glasilu, na spletni strani župnije, v drugem verskem časopisu ali v reviji (tudi v Mavrici!). Prispevek naj pripoveduje o vašem župnijskem zavetniku in posebnostih in lepotah vaše župnije. Pa ne pozabite nam sporočiti, kako vam je uspelo.

IZDELKI:

Naša mavrično-katehetska skupina »Martinovi faloti« je v okviru januarskega MKI izziva pripravila predstavitev našega župnijskega zavetnika, svetega Martina. Razdelili smo si zadolžitve, vsak je pripravil nekaj. Na kratko smo sv. Martina predstavili in k njemu oblikovali molitev, to pa smo opremili še z risbami sv. Martina in naše župnijske cerkve. Vse skupaj je ustvarilo lepo celoto, nad katero smo zadovoljni, skupaj pa se že veselimo prihodnjih izzivov.

Sveti Martin
Sveti Martin se je rodil leta 316 ali 317. Oče je bil vojak, zato je bil vojak tudi Martin. Pri 40 letih se je odločil za verno življenje. Izvoljen je bil za škofa. Najprej se je sicer upiral, nato pa vendarle postal škof. Umrl je leta 397. God sv. Martina obeležujemo 11. novembra.

MOLITEV K SVETEMU MARTINU

Sveti Martin!
Hvala ti, da varuješ nas in našo župnijo. Prosimo te, daj nam, da bi ti postajali čedalje bolj podobni. Daj vsem, ki imajo več kot potrebujejo, da bi bili sposobni deliti s tistimi, ki nimajo.
Tako kot si ti prerezal svoj plašč na dvoje, naj tudi mi delimo z vsemi, ki so potrebni pomoči. Amen.
Andraž, Julijan, Tilen, Matija, Marko, Simon, Martin


Marija Mati Cerkve

Marija je imela mati Ano in očeta Joahima. Rodila se je brez madeža, to pomeni brez greha.
Marija je naša prva mati. Kadar nas boli, se lahko zanesemo nanjo. Ima ogromen plašč,
da nas lahko povabi k sebi. Sprejela je božje povabilo, da rodi Jezusa. Marija je postala
Mati Cerkve tisti trenutek, ko jo je učenec pod Jezusovim križem vzel k sebi.
Blaženi papež Pavel VI. je Marijo leta 1964 razglasil za Mater Cerkve. Kasneje je
dodal vzklik »Mati Cerkve« tudi v Marijine litanije.V lavretanske litanije pa so vstavili
vzklik »Mati Cerkve, prosi za nas«.
Praznik praznujemo dan po Binkošti.

Avtorica: Rebeka Smodiš

OPIS CERKVE SVETE MARIJE V TRBOVLJAH

Avtorici: Tita in Rubi Potušek Cedilnik