Duhovna misel za 4. nedeljo med letom

Dragi župljani!
V tednu, ki je pred nami, stopamo v bogato duhovno in tudi kulturno dogajanje v Cerkvi in v naši župniji. Z današnjo nedeljo Svetega pisma zaključujemo tudi mesec januar, ki je posvečen verskemu tisku. Zavoljo tega so nas minulo nedeljo obiskale predstavnice tednika Družina, ki ga tudi v naši župniji mnogi radi prebirate. Prvi dan meseca februarja bomo sveto mašo obhajali zvečer v bolniški kapeli, kjer smo ob prvih sredah povabljeni k molitvi za bolne in trpeče brate in sestre ter za vse, ki bolnikom pomagajo. Četrtkov dan prihodnjega tedna, pa prinaša praznik Gospodovega darovanja. Ker je Jezus največja luč, in ker ta dan blagoslavljamo sveče, smo praznik poimenovali tudi svečnica. Povabljeni ste, da k blagoslovu prinesete sveče. Na svečniški praznik bomo pospravili jaslice in se tako za eno leto poslovili od tega odprtega evangelija, ki ga jaslice predstavljajo. Na god sv. Blaža ste povabljeni, da pridete k svetemu bogoslužju in prejmete »Blažev žegen«, s katerim prosimo, da nas Bog obvaruje bolezni v grlu.
Vse to lepo dogajanje naj spremlja obilen božji blagoslov in priprošnja naših župnijskih zavetnikov
 Vaš dušni pastir