Duhovna misel za nedeljo Kristusa Kralja

»S krvjo njegovega križa je namreč pomiril, kar je na zemlji in kar je v nebesih.« (Kol 1, 20)

2013_48

»DANES BOŠ Z MENOJ V RAJU.« (Lk 23, 43)

Desni razbojnik Dizma velja za prvega uradno razglašenega svetnika, saj mu je na križu sam Jezus Kristus zagotovil, da bo še tisti dan z njim v raju. Zadnja nedelja v cerkvenem letu je posvečena Kristusu Kralju, ki nas v evangeliju usmerja k bistvu njegovega kraljevanja. Jezus ni kralj v zemeljskem pomenu besede, kjer bi si ga predstavljali v razkošni palači z oblijem podložnikom pod sabo. Bistvo njegovega kraljevanja je v njegovi daritvi na križu, da bi s trpljenjem, smrtjo in vstajenjem prinesel nebeško kraljestvo vsemu človeštvu. Razbojnik Dizma na simbolen način predstavlja tiste, ki izpovedujejo vero v Kristusovo božanstvo in njegovo moč nad smrtjo. Vsak izmed nas si zaradi greha v neki meri zasluži kazen in posledično tudi trpljenje. Kdor pa se zaveda svoje grešnosti in jo iskreno izroča na Gospodov križ je že v trenutku kesanja pridružen Kristusu v raju. Biti v raju pomeni biti osvobojen ujetosti od greha. Če želimo biti v raju že danes, je potrebna samo iskrena vera v Kristusa in iskren pogled vase, da mu lahko v celoti izročimo sami sebe. Tako bomo tudi mi, z Božjo pomočjo, zakraljevali sami nad samo in živeli kot osvobojeni kristjani.

»DANES BOŠ Z MENOJ V RAJU.« (Lk 23, 43)