Duhovna misel za 1. adventno nedeljo

»Vas pa naj Gospod obogati in napolni z ljubeznijo drug do drugega in do vseh« (1 Tes 3,12).

2015-49

http://zupnija-solkan.si/wp/wordpress/category/oznanila/leto-xii/page/3/

 »ČUJTE IN VSAK ČAS MOLITE« (Lk 21,36)

S prvo adventno nedeljo začenjamo adventni čas, ki nas usmerja v neposredno pripravo na božični praznik. V civilni sferi življenja, so predvsem trgovci poskrbeli, da lahko že od začetka novembra slišimo in vidimo oglase, ki potrošnike vabijo h kupovanju najrazličnejših daril. Ob nakupovalni mrzlici, ki smo ji priče v zadnjih letih, je pravi pomeni adventa in tudi božiča stopil povsem v ozadje. Namesto adventa lahko slišimo izraz »veseli december«, kar v svojem bistvu pomeni vsesplošno nakupovanje. Bistveni namen adventnega časa je v tem, da človek vstopi v tišino svojega srca in pripravi samega sebe na prihod odrešenika. Pri tem ni potrebno zapravljati denarja, ampak je potrebno samega sebe nastaviti pred Božje ogledalo. Človek bi moral biti vedno pripravljen za vstop Boga v svoje življenje. Prav tako bi moral biti vedno pripravljen na smrt, ki ga dokončno pripelje pred Božje obličje. Adventni čas kristjane usmerja v pripravljenost na Božji poseg in v nenehno molitev. Zato je lahko ta čas priložnost, da se ustavimo ob adventnem venčku in ob prižiganju svečk, hkrati pa prižigamo v svojih srcih tudi lučke pričakovanja Odrešenika.