Duhovna misel za 13. nedeljo med letom

»Kdor ne sprejme svojega križa in ne hodi za menoj, ni mene vreden..« (Mt 10, 38)


KDOR SPREJME VAS, SPREJME MENE (Mt 10, 40)

Smo že kdaj razmišljali, da smo kristjani tisti, ki nosimo Kristusa iz naših src v srca drugih? Če torej kdo sprejme nas, sprejme Jezusa. Pa naše življenje res izpričuje, da je Jezus Kristus živ v nas in je posledično tudi živ v današnjem svetu? Danes in v sredo bodo posvečeni v duhovnike letošnji novomašniki. Duhovnikovo življenje mora biti zgled vsemu Božjemu ljudstvu, kar se tiče odnosa z Jezusom Kristusom. Jezus v svojem imenu pošilja duhovnika, da oznanja Božjo besedo ljudem, ki še niso slišali za Kristusa, in tistim, ki so celo sprejeli zakramente, pa niso zaživeli kot zgledni kristjani. Oznanjati evangelij slednjim je še posebej trd oreh. Letošnji in prihodnji novomašniki, ki bodo posvečeni (če Bog da) toliko bolj potrebujejo evangeljsko gotovost in samozavest, da bodo neomajno verovali to, kar bodo učili, učili, kar bodo verovali, in živeli, kar bodo učili. Dolžnost Božjega ljudstva pa je podpirati duhovnike, predvsem z molitvijo ter jim biti na razpolago kot sodelavci pri oznanjevanju Božjega kraljestva.