Duhovna misel za 17., 18. nedeljo med letom

»Ne živite več, kakor živijo pogani.« (Ef 4, 17)

V LJUBEZNI PRENAŠAJTE DRUG DRUGEGA (Ef 4, 2)

Beseda ljubezen je ena izmed najpogostejše izgovorjenih besed, ki prihajajo iz človeških ust. Kljub temu da je ta beseda pogosta spremljevalka naših pogovorov, se zdi nenavadno, da je na svetu toliko zla, kateremu ni videti konca. Pred kratkim sem v neki televizijski oddaji slišal napoved, da nas na evropskih tleh  v kratkem čaka hud vojni spopad. Karkoli se nam že obeta v prihodnosti, je pomembno, da vsak izmed nas, ki smo odgovorni za življenje v ljubezni, prispeva svoj delček v graditvi Božjega miru. Glede na to, da je Evropa zrasla na krščanskih temeljih, bi lahko pričakovali, da bi bila oaza miru in ljubezni, vendar je bila ravno Evropa priča doslej najhujših spopadov, ki pa so bili v veliki meri tudi medverski spopadi. Nedavno končana vojna v bivši Jugoslaviji je to zelo dobro pokazala. Vsa ta dejstva so lahko nam kristjanom v razmislek, ali je naš odnos z Bogom res ljubezenski ali pa je tudi naše krščanstvo zgolj boj za prevlado in privilegije? Božja beseda nam naroča, da smo v ljubezni dolžni prenašati drug drugega, kar vključuje vsakega človeka, ne glede na njegovo versko ali kakšno drugo pripadnost.