Duhovna misel za 2. adventno nedeljo

“Dobro je tisto kar združuje. Zlo tisto, kar ločuje.”

2016-49-3Dragi prijatelji, moji župljani in naključni bralci župnijskega lista.
V prvem tednu meseca decembra bo prvi dobrotnik, sv. Miklavž, te dni osrednji lik naše dežele in sveta. Rad se spominjam svojih otroških let in Miklavževanj, ki sem jih kasneje kot mladinec tudi sam s svojo dramsko skupino pripravljal. In gotovo v vsakemu izmed nas živi lep in dragocen spomin na dneve, ko nas je obiskal dobri sv. Nikolaj. Ta mož naj nas tudi danes, tukaj v naši župniji in v naših življenjih uči, da je dobro vse tisto, kar ljudi združuje. Naj nas spodbuja, da se bomo po zgledu sv. Miklavža vedno znova odločali za dogodke, srečanja, klepete in cilje, ki nas združujejo. Poglejmo tudi čez plot, k sosedu, ki ni tako srečen kot mi. K prijatelju, ki sem ga skoraj že pozabil. Poglejmo na sovaščana, ki živi v pomanjkanju, četudi morda zaradi svoje trme. Poglejmo k ranjenim družinam, v dom za ostarele, v bolnišnico… Bodimo dobri možje in dobre žene drug drugemu. Delajmo dobro in trudimo se za vse tisto, kar združuje…

Trudim se biti vaš dobrotnik tudi jaz
                Vaš dušni pastir