Duhovna misel za 22. nedeljo med letom

»Povrnjeno ti bo ob vstajenju pravičnih!« (Lk 14, 14)

Stopamo v zadnje dni meseca avgusta, ki se ob koncu tedna že preveša v prvi šolski dan in v začetek novega šolskega leta. Z Jezusovo besedo, ki jo poslušamo to nedeljo, se zazrimo 2016-34-3v novo šolsko leto. Zazrimo se v čase novih skrbi in truda za lepo prihodnost naših šoloobveznih otrok, naše mladine in končno nas samih, saj vemo, da se učimo celo življenje. Veliko otrok se bo tudi letos trudilo, da bi z dobrimi ocenami prekosili svoje sošolce, veliko jih bo hotelo sesti v prve klopi… Mnogo staršev bo, ki si bodo želeli, da bi bili njihov otroci uspešni, najboljši in, kar je najpomembnejše, v vsem pred sosedovimi. Upam, da si bomo tudi vsi mi prizadevali za dobro vzgojo naših mladih, seveda pa najprej za duhovno svežino nas samih. Vem, da se bodo učenci ob knjigah čestokrat vprašali: »Zakaj je vse to treba? Čemu služi? Kaj mi učenje koristi?« In vem, da se tudi mi velikokrat sprašujemo kdaj bodo poplačani in povrnjeni napori našega življenja. Jezus nam odgovarja, če ne prej: »Povrnjeno ti bo ob vstajenju pravičnih!» (Lk 14, 14). Bog daj da bi bili tega vsi deležni.
Lep teden vam želim.
Vaš župnik