Duhovna misel za 25. navadno nedeljo

“Ne morete služiti Bogu in mamonu.”(Lk 16, 13)

Evangelij za naslednjo nedeljo:
Tisti čas je Jezus rekel farizejem: “Živel je bogataš. Oblačil se je v škrlat ter se dana na dan sijajno gostil. Pri njegovih vratih pa je ležal revež, ki mu je bilo ime Lazar in je imel polno ran po telesu. Rad bi se najedel tega, kar je padalo z bogataševe mize, pa so psi prihajali in lizali njegove rane. Revež je umrl in angeli so ga odnesli v Abrahamovo naročje. Tudi bogataš je umrl in so ga pokopali. In ko je v podzemlju trpel muke, je povzdignil oči in od daleč videl Abrahama in Lazarja v njegovem naročju. Zaklical je: Oče Abraham, usmili se me in pošlji Lazarja, da pomoči konec svojega prsta v vodo in mi ohladi jezik, kajti strašno trpim v tem plamenu. Abraham je rekel: Otrok, spomni se, da si v življenju dobil svoje dobro, Lazar pa prav tako hudo; zdaj je on tukaj potolažen, ti pa trpiš. Vrh tega je med vami velik prepad, tako da tisti, ki bi hoteli od tod priti k vam, ne morejo, pa tudi od tam se ne da priti k nam. Nato mu je bogataš rekel: Prosim te torej, oče, da ga pošlješ v hišo mojega očeta. Imam namreč pet bratov; naj jih posvari, da tudi oni ne pridejo v ta kraj mučenja! Abraham mu je dejal: Imajo Mojzesa in preroke, te naj poslušajo. Bogataš pa mu je odvrnil: Ne, oče Abraham, temveč če pride kdo od mrtvih k njim, se bodo spreobrnili. On pa mu je dejal: Če ne poslušajo Mojzesa in prerokov, se ne bodo dali prepričati, četudi kdo vstane od mrtvih.” (Lk 16, 19 – 31)