Duhovna misel za 3. adventno nedeljo

»Duh Gospoda Boga je nad menoj, ker me je Gospod mazilil« (Iz 61,1).

2014_51
http://pong.rkc.si/L_12/oznanila_16.html

»VEDNO SE VESELITE.« (1 Tes 5,16)

3. adventna nedelja se imenuje tudi »Gaudete«, kar pomeni »Veselite se!« Adventni čas se nagiba v drugo polovico, zato se lahko veselimo, saj se bliža dan, ko bomo praznovali Gospodovo rojstvo. Če smo v adventnem času resnično izročili Gospodu vse svoje življenje, potem notranje veselje ne more izostati. Če pa je adventni čas ostal zgolj na ravni zunanjega prižiganja svečk na adventnem vencu in na ravni skrbi po materialni zadovoljitvi, potem se lahko zgodi, da bo božič dan izpraznjenosti in razočaranja. Trgovci so se že na začetku adventnega časa pohvalili, da je letošnje leto uspešnejše od lanskega, ne glede na krizne čase, ki jim ni videti konca. Otroci npr., na družabnih omrežjih objavljajo stvari, katere jim je prinesel Miklavž. Vse to bi nas moralo skrbeti, še posebej zato, ker v teh dneh tudi mi na veliko obiskujemo trgovske centre. Ne bi bilo napak, če bi si postavili za merilo, da bi bili v adventnem času večkrat v cerkvi, kot pa v trgovini. Potreben bi bil še en korak, ki bi vodil od zunanjega obiskovanja cerkvenih obredov, k poglobljenemu doživljanju adventa. Vprašajmo se ali je naše veselje vsaj približno tako veliko, kakor je bilo veliko Marijino veselje v času pričakovanja poroda.