Duhovna misel za 3. postno nedeljo

»Kar je pri Bogu nespamet, je modrejše od ljudi, in kar je pri Bogu slabotno, je močnejše od ljudi« (1 Kor 1,25).

2015-11

http://www.drugisvet.com/novice/glavni-vzrok-krize-je-v-nespostovanju

»NE IMEJ DRUGIH BOGOV POLEG MENE!« (2 Mz 20,3)

Vsak kristjan je verjetno že vsaj slišal za deset Božjih zapovedi, če jih že ne zna na pamet. Verjetno pa vsak kristjan še ni bral deset Božjih zapovedi, ki so v Svetem Pismu zapisane v originalni obliki. V zapovedih je prvo Božje naročilo, da človek poleg Njega ne more imeti drugih bogov. Vsak izmed nas bo na teoretični ravni verjetno rekel, da veruje v Boga in da zanj ne obstaja noben drug Bog. Gledano iz praktičnega vidika pa je verjetno malo drugače. Vprašajmo se, kaj je naša prva misel, ko se zjutraj zbudimo? Ali je to Bog ali pa kup obveznosti, ki čakajo na nas v dnevu, ki je pred nami? Kaj nam je pomembnejše: uspešna kariera ali vsakdanje slavljenje Gospoda? Glede otrok; ali nas skrbi kakšen poklic si bodo izbrali ali nas skrbi njihov odnos z Gospodom? Veliko je še podobnih vprašanj, ki si jih lahko vsak izmed nas zastavi zase. Počasi se že bližamo polovici postnega časa, ko bomo lahko že preverjali cilje, ki smo si jih zastavili na začetku tega svetega časa. Če smo na začetku Gospoda prosili, da nam bi pokazal, kje so naše šibke točke v odnosu do Njega, potem bomo odgovore zagotovo dobili. Če pa smo v ta postni čas vstopili samo »tradicionalno«, potem bo tudi letošnji postni čas izgubljen.