Duhovna misel za 33. nedeljo med letom

»Vsakemu, ki ima, se bo dalo in bo imel obilo, tistemu pa, ki nima, se mu bo vzelo še to, kar ima.« (Mt 25, 13)BODIMO BUDNI IN TREZNI (1 Tes 5,1–6)

Če bi delovali samo po svojih občutkih, potem bi večkrat prespali ves dan, ali se celo vdajali kakšni omami. Žal je veliko ljudi, ki po prekrokani noči spijo ves dan, potem pa spet kmalu zaidejo v novo omamo. Pravzaprav smo v boju s to skušnjavo iz dneva v dan. Že nekaj minut pred računalnikom nas hitro odnese v virtualni svet omame, ki nima kaj dosti zveze z realnostjo. Božja beseda v zadnjih tednih cerkvenega leta nas usmerja v budnost in treznost, da bi bili vedno v stiku z realnostjo, ki pa jo najbolj prinaša Božja navzočnost. Ob tem se postavlja vprašanje, ali morda celo kristjani ne bežimo v svet omame v strahu pred Božjo bližino? Besede, kot so »ne smem biti preveč pobožen«, že nakazujejo nekaj takšnega. Kdor želi biti kristjan v današnjem svetu, mora brezpogojno sprejeti Boga v svoje življenje. Vprašanje pa je, ali si upamo narediti veliki preobrat? Če verjamemo Božji besedi, potem se osvobodimo vseh zadržkov in z vsem srcem hrepenimo po prihodu Sina človekovega. Na njegov prihod ni treba čakati do zadnje ure, ampak lahko z našo privolitvijo pride že ta trenutek.