Duhovna misel za 4. nedeljo med letom

»Pridite, vriskajmo Gospodu, vzklikajmo skali našega odrešenja.« (Ps 95, 1)VEM KDO SI: SVETI OD BOGA (Mr 1, 24)

Jezus se je na začetku javnega delovanja takoj soočil s hudim duhom. Hudemu duhu je bilo jasno, da je Jezus prišel na svet uničit njegovo kraljestvo. Zato se odzove z vprašanjem: »Si nas prišel pokončat?« (Mr 1, 24) Še bolj zanimiva je njegova izpoved vere: »Vem kdo si: Sveti od Boga.« (Mr 1, 24) Ob tem se lahko vprašamo, če tudi mi jasno in odločno izpovedujemo vero v Jezusa Kristusa. Hudi duh se namreč dobro zaveda, da je samo Jezus tisti, ki ga lahko premaga, zato iz strahu in nemoči pove, kdo je Jezus. Za razliko od hudega duha pa kristjanom vera v Jezusa pomaga k smislu življenja. Če z jasnostjo, odločnostjo in brez vsakih rezerv verujemo, da je Jezus edini odrešenik našega življenja, potem naša vera, v nasprotju z vero hudega duha, prinaša v naše življenje optimizem, pogum in veselje. Zato bi pravi kristjan moral biti »ambasador« veselega oznanila evangelija, ki bi z jasnostjo in odločnostjo kazal po življenja tistim, ki živijo v temi in smrtni senci. Kristjan mora biti prerok, ki v Božjem imenu oznanja Božje kraljestvo. Zato se naj vsak izmed nas vpraša: »Ali sem statični ali dinamični kristjan?« Večni sodnik nas bo kmalu poklical na odgovornost.