Duhovna misel za 4. velikonočno nedeljo

»Postavil sem te za luč narodom, da boš v odrešenje do skrajnih mej sveta.« (Apd 13, 47)

2013_17

MOJE OVCE POSLUŠAJO MOJ GLAS (Jn 10, 27)

V tednu, ki je za nami smo molili za nove duhovne poklice in za stanovitnost tistih, ki opravljajo duhovni poklic. V Cerkvi na Slovenskem imamo veliko dejavnosti namenjenih temu, da bi pridobili nove duhovne poklice, saj že dobro občutimo njihovo pomanjkanje. Vprašanje pa je, ali je glavna težava res v številu duhovnih poklicev? Če želimo dobiti pravilno sliko o duhovnih poklicih, je potrebno razmišljati veliko širše. Kljub vsemu spoštovanju do tistih, ki si prizadevajo, da bi pridobili nove oznanjevalce evangelija, se je najprej potrebno vprašati, od kod prihajajo duhovni poklici? Večina izmed njih jih prihaja iz družin, kjer so bili deležni krščanske vzgoje. Vendar se je že tu potrebno vprašati ali je vzgoja v krščanskih družinah usmerjena zgolj v ohranjanje in predajanje tradicionalnih vrednot ali gre res za rast celotne družine v osebnem odnosu z Bogom. Pri delu za duhovne poklice gre tako v prvi vrsti za to, da bi otroci po družinah, na podlagi izkušnje staršev, zaživeli vesel odnos z Gospodom. To pa pomeni naučiti se sposobnosti poslušati Gospodov glas, ki je glas, ki vabi v svobodno odločitev za službo v Gospodovem vinogradu.