Duhovna misel za 5. nedeljo med letom

»Vi ste sol zemlje… Vi ste luč sveta.« (Mt 5, 13.14)

SOL IN LUČ

Vsi vemo, da v hrano ne smemo dajati veliko soli, ker lahko sicer pokvari okus. Prav tako lahko premočna luč nekoga zaslepi. Pristno krščanstvo lahko primerjamo soli in luči. Pravi kristjan deluje neprisiljeno in z držo, ki daje pravi okus svetu. Prav tako na vidnem mestu sveti ljudem, da ob njem najdejo pot, ki vodi k Jezusu Kristusu. Jezus svari svoje učence, da ne bi bili pokvarjena sol in luč, ki bi svetila na skritem mestu. Pred nami so zato dve izbiri: biti pristen in goreč Jezusov učenec ali ne biti Jezusov učenec. Tretja izbira, biti pokvarjen Jezusov učenec je najslabša. Če je npr. eno jabolko v kupu jabolk gnilo, se bo gniloba s tega jabolka prenesla na ostala jabolka. Podobno se lahko zgodi v primeru »gnilega kristjana«. Gniloba enega se lahko prenese na ostale. Naj nam Božja beseda vlije pogum, da bomo dajali pravi okus in pravo svetlobo v svetu, kjer živimo. Namesto gnilobe oplemenitimo svet in (p)ostanimo Božji sodelavci.