Duhovna misel za 5. nedeljo med letom

»Po Božji milosti pa sem to, kar sem, in njegova milost, ki mi je bila dana, ni postala prazna« (1 Kor 15,10).

2016-06

http://oddaje.ognjisce.si/ocetjevveri/2014/12/09/23-oddaja-bazilij-veliki-izaija

»TUKAJ SEM, POŠLJI MENE« (Iz 6,8)

Poklic preroka Izaije je edinstven. V Svetem pismu namreč pri vseh prerokih beremo, kako jih Bog kliče, nekatere pošilja oznanjat celo dobesedno na silo. Takšen primer je prerok Jona, ki se najprej upre Božjemu naročilu, da naj gre v Ninive, tamkajšnjim prebivalcem oznanjat spreobrnjenje. Pri poklicu preroka Izaije pa se najprej Bog sprašuje, koga naj pošlje oznanjat v Njegovem imenu. Izaija je slišal Gospodov glas in rekel: »Tukaj sem, pošlji mene« (Iz 6, 8). Ta primer nam lahko pove, da ni treba statično čakati na to, da bomo morda slišali Božji glas v neki nedefinirani prihodnosti. Vsak izmed nas ima določene talente, ki nam govorijo, česa smo sposobni. Večkrat se namreč zgodi, da velik del življenja preživimo v čakanju na gotovost, ki pa je navadno nikoli ni. Človek ne more biti nikoli popolnoma prepričan, če je npr. našel pravega življenjskega sopotnika, kraj bivanja, službo, ipd. Pomembno je, da za vse, kar se odloči, v to vloži samega sebe v celoti in na vse to kliče Božji blagoslov. Bog nam ne določa kaj bomo počeli v življenju, ampak to prepušča naši odločitvi. Gotovo je, da nas bo Bog podpiral pri vsaki odločitvi, katera ne bo že v osnovi grešna. Če pa bo grešna, bo vse naredil, da nas iz greha reši.