Duhovna misel za 7. nedeljo med letom

»Gospod je iskren in dober, zato poučuje grešnike o pravi poti.« (Ps 25, 8)


SPREOBRNITE SE IN VERUJTE EVANGELIJU (Mr 1, 15)

Ni naključje, da ravno na prvo postno nedeljo iz evangeljskega odlomka izstopa geslo letošnjega župnijskega misijona »Spreobrnite se in verujte evangeliju.« (Mr 1, 15) Temu lahko rečemo Božja previdnost. Klic k spreobrnjenju bo za našo župnijo letos še bolj močan, ker je čas svetega misijona »močni čas«. Če se je naša vera morda preveč zasidrala v tradicionalnosti, je čas misijona priložnost, da tradicionalno vero nadgradimo z osebnim odnosom do našega Odrešenika, Gospoda Jezusa Kristusa. Postni čas nas vodi na križ, kjer je Gospod Jezus izbojeval vojno z grehom in nas tako osvobodil zato, da lahko v polnosti živimo človeka vredno življenje. Greh, h kateremu je človek nagnjen po svoji slabotni naravi, nam jemlje človeško dostojanstvo. Zato vstopimo v sveti misijon z gorečo željo, trdno voljo, predvsem pa z močno vero, da bi prepustili sleherni delček našega življenja v »Božjo upravo«, da bomo kot otroci v Božjem objemu živeli življenje, ki bo prežeto z veseljem, da smemo biti v Božji bližini. Bolj, ko bo Bog živel in deloval v našem življenju, bolj ga bodo hoteli spoznati tudi tisti, ki še nimajo »Božje izkušnje«.