Duhovna misel za 9. nedeljo med letom

»Glejte, danes polagam pred vas blagoslov ali prekletstvo.« (5 Mz 11, 26)

BLAGOSLOV ALI PREKLETSTVO

Če bi nas kdo vprašal, česa si bolj želimo, blagoslova ali prekletstva, bi verjetno vsi odgovorili, da si želimo blagoslova. Težava nastane, ker v velikih primerih ne poznamo stvari, ki prinašajo blagoslov in nam v nasprotju z našimi pričakovanji prinašajo prekletstvo. Zato pa nam Bog polaga na srce, naj spolnjujemo njegove zapovedi, ki zagotovo prinašajo blagoslov. (Prim. 5 Mz 11, 18–32) Ljudje imamo omejeno spoznanje, zato ne moremo sami spoznati, kaj je dobro za nas in kaj ni. Moder človek je tisti, ki si pusti od (D)drugega svetovati. Eden izmed darov Svetega Duha je dar svéta, ki nas opozarja, da nismo samo mi najbolj pametni, ampak da si pustimo svetovati od Boga, ki pa lahko deluje tudi po ljudeh. Včasih so veliko molili za zdravo pamet, čemur se večkrat neupravičeno posmehujemo, ker pravzaprav ne vemo, kaj prinaša zdrava pamet. Imeti zdravo pamet pomeni, da pustim Gospodu, da prinaša v moje življenje blagoslov. Naj nas k temu vodi postni čas, v katerega vstopamo v tem tednu.