Duhovna misel za nedeljo Jezusovega krsta

»Ti si moj ljubljeni Sin, nad teboj imam veselje.« (Mr 1, 11)VSI, KI STE ŽEJNI, PRIDITE K VODI (Iz 55, 1)

Ste že poskusili zalivati rože s kakšno drugo tekočino kot z vodo? Ali pa ste že napravili poizkus in dali ribe v vino ali pivo? Če ste rože zalivali s kakšno drugo tekočino, so se vam posušile, če niste dali rib v vodo, so vam poginile. Kljub temu, da je voda bistvenega pomena za življenje, ljudje »za žejo« še vedno pijemo umetne sokove ali celo alkoholne pijače. Zato je voda tudi za sveti krst bistvenega pomena. Za krščevanje ni dovoljenja nobena druga tekočina, temveč le voda. Zakaj? Ravno zaradi tega, ker je voda tista, ki daje življenje. V teološkem pomenu pa pomeni »krstiti« potopiti v Kristusa. Ko praznujemo praznik Jezusovega krsta, se spomnimo svojega krsta. Predvsem se vprašajmo ali izpolnjujemo dolžnosti, ki nam jih nalaga sveti krst? Glavna dolžnost je z besedo in zgledom oznanjevati Kristusov evangelij. Če smo si v božičnem času dopustili malo »evangeljskega« dopusta, nas že prva nedelja med letom priganja k oznanjevanju evangelija. Jezus po krstu v reki Jordan takoj začne oznanjati. Ali smo mu v tem kaj podobni?