Oznanila za 3. velikonočno nedeljo

Oznanila v PDF obliki za tiskanje

 

 

 

 

 

Spet kliče nas venčani maj,
k Mariji v nadzemeljski raj.
Cvetice dobrave si venčajo glave,
raduje se polje in gaj.

 

ŠMARNIČNA POBOŽNOST V ŽUPNIJI
Mesec maj nas vabi k šmarnicam in češčenju Božje Matere Marije. Šmarnice za otroke, Marija ima rada vse otroke, nam v živahnih dialogih in pismih z vseh koncev sveta predstavijo življenje otrok v misijonih. Šmarnice za odrasle, Marija ima mnogo oblek nas vabijo na romanje v različna romarska svetišča, kjer se srečujemo z raznolikimi upodobitvami Božje Matere.
V mesecu maju bodo šmarnične svete maše tudi po naših podružnicah. Pri mašah bomo prebirali šmarnice za odrasle. Otroci bodo imeli otroške šmarnice in majsko pobožnost vsak večer ob 19. 30 uri pri svetem Martinu.
Prav tako obujamo šmarnične pobožnosti ob nedeljah popoldan pri družinah oz. pri Marijinih znamenjih. Tako so dogovorjeni naslednji kraji in nedelje: 8. maja pri družini Radić (Novi dom 6a); 15. maja pri družini Medvešek (Novi dom 37); 22. maja v cerkvi sv. Marije; 29. maja pri družini Kurnik (Pod Ostrim vrhom 27). Vsakokrat s pričetkom ob 16. uri.

Stopili smo v mesec maj in s tem tudi v čas neposredne priprave na praznik prvega svetega obhajila, ki ga bo 29. maja prejelo 6 prvoobhajancev. V molitvi se te dni spomnimo naših prvoobhajancev in tudi njihovih staršev in kakor bomo molili za nove duhovne in redovne poklice imejmo v mislih tudi molitev za
tiske starše, ki so pri svetem krstu obljubili duhovno povezanost s cerkvijo, potem pa na to pozabili, vsled česar tudi tako malo število prvoobhajancev.

MAŠA PRI SV. KATARINI IN BLAGOSLOV TRAKTORJEV
Na jutrišnji praznični dan, ob 11. uri, bo pri sv. Katarini blagoslov traktorjev in drugih kmetijskih mehanizacij. Tako se bomo vsi skupaj priporočili sv. Katarini in drugim pomladnim svetnikom za blagoslov in božje varstvo pri delu na kmetijah, poljih, travnikih, vrtovih…

GOD SV. FLORIJANA
Ob godu sv. Florijana, zavetnika gasilcev, bomo s posebno priprošnjo in gasilsko sveto mašo priporočili Bogu naše gasilce. V ta namen bo sveta maša z udeležbo gasilk in  gasilcev v nedeljo, 8. maja, ob 10. uri pri sveti Mariji.

DAR ZA CVETJE
Kot ste sedaj že vajeni, so bili vaši darovi cvetne nedelje, namenjeni za krašenje naših cerkva. Tako ste pri sv. Martinu na cvetno nedeljo darovali 699 eur, pri sv. Mariji pa 645 eur.
Ob zahvali vsem darovalcem tudi iskrena zahvala vsem, ki se skozi vso leto trudite, in krasite ter urejate naša svetišča. Bog povrni za vašo skrb in lepoto ter urejenost bogoslužnih prostorov.

Na veliki četrtek ste pri namenski nabirki za BEGUNCE IZ UKRAJINE, darovali 163 €. Pri Božjem grobu pa je bilo zbranih 165 €, kar se nameni za baziliko Božjega groba v Jeruzalemu.

TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE
Od 1. do 8. maja bo potekal teden molitve za duhovne poklice pod geslom: Pojdi in popravi mojo cerkev!
V tednu molitve naj bo živo in čim bolj zavzeto »poklicno« dogajanje predvsem v naših družinah, v župnijah, v skupinah, kjer delujemo. Molímo in vabimo k molitvi, poživímo svojo poklicanost, pričujmo in vabímo k pričevanju življenja, poskrbímo za poglobljeno katehezo.

Svete maše se obhajajo po naslednjih namenih:

ponedeljek 2.maj
19.00 sv. Marija: + mama Ema in v dober namen
+ Jozo, Mara, Juro sor. Lavrič, Dimač

torek 3. maj
sv. Filip in Jakob, apostola
18.40 sv. Marija: VEČERNICE
19.00 sv. Marija: + sor. Jazbinšek in v dober namen
za nove duh. in diak. poklice
+ Lotte Elizabeta Baloh – 30. dan

sreda 4. maj
sv. Florijan, muč.
19.00 SV. KRIŽ: + Ivan Gričar
za zdravje sestre in uspešno operacijo

četrtek 5. maj
19.00 SV. KATARINA: + Slavko, Mimi, Peter Habjan
+ Zinka, Ivan Drnovšek

petek 6. maj
8.00 sv. Martin: + Anica – obl., Matevž Kahne

sobota 7. maj
19.00 sv. Martin: + sor. Grabnar, Šmid, živi in +prijatelji

nedelja 8. maj
4. VELIKONOČNA
8.00 sv. Martin: živi in + farani
+ Jozo, Anđa Brčina – obl.
za zdravje v druž. Pangeršič, Bokal, Jurič
10.00 sv. Marija: živi in + gasilci
+ Minka Rovšek
+ Anja Pangeršič – obl.


ponedeljek 9. maj
19.00 sv. Marko: + sestra Zdenka
za srečno zadnjo uro in za milost Božjo

torek 10. maj
18.40 sv. Marija: VEČERNICE
19.00 sv. Marija: + Franci Lindič
+ za duše v vicah
+ Barbka Kmetič – 30.dan

sreda 11. maj
19.00 SV. KRIŽ: za zdravje družine Kavšak
+ Branko Špitaler – 8.dan

četrtek 12. maj
19.00 SV. KATARINA: + Janez Jager – 30. dan
+ Anica Kokove ( r.d.v več.)

petek 13. maj
FATIMSKA MATI BOŽJA
8.00 sv. Martin: v dober namen in za Božje varstvo

sobota 14. maj
19.00 sv. Martin: + Janez Jerman
+ Jožefa Prnaver – 30. dan
+ Jani Prašnikar – obl.

nedelja 15. maj
5. VELIKONOČNA
8.00 sv. Marija: + Ida Medved – obl.
za zdravje in blagoslov ( Letica)
10.00 sv. Martin: živi in + farani
+ Cvetka, Ciril Lanišnik


ponedeljek 16. maj
19.00 SV. MARKO: + Marija Valdiga, Ljudmila Zupan
+ Janez Božič, st. Božič, Knez

torek 17. maj
18.40 sv. Marija: VEČERNICE
19.00 sv. Marija: + Andreja, sor. Žohar, Benko
+ starši Ajdišek, Lenart

sreda 18. maj
19.00 SV. KRIŽ: + Jožef Koznik

četrtek 19. maj
19.00 SV. KATARINA: + starši in sorodniki

petek 20. maj
8.00 sv. Martin: po namenu

sobota 21. maj
19.00 sv. Martin: + starši Petan, Sotler
+ Stanislav in družina Cestnik

nedelja 22. maj
6. VELIKONOČNA
8.00 sv. Marija: živi in + farani
+ Stane Štepec – obl.
10.00 sv. Martin: + Franc Ribnikar

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri daritvi. Sv. maše lahko naročite v zakristiji po bogoslužju, po telefonu ali elektronski pošti, v času uradnih ur v župnijski pisarni ali oddate kuverto z željenim datumom in mašnim namenom v poštni nabiralnik. Bog povrni za vaše namene.

Kraljica Slovencev,
sprejmi v svoje naročje vse
svoje otroke.

Privedi nas k Jezusu,da
bomo začutili,
da je naš Brat in Odrešenik.

Bodi nam vsam najkrajša pot
k Božjemu sinu.

 

OBNOVA FRESKE SV. ALOJZIJA
Obnova freske sv. Alojzija se je začela.
Do sedaj ste z vašimi darovi in darovi ob pogrebih zbrali 2.810 €.
Priporočamo se še, saj so obnovitvena dela ocenjena na približno 8.000 €.

SINODA
Je skupna pot poslušanja eden drugega, na kateri lahko sodeluje vsak, ki je veren ali neveren-ateist, saj želi sinoda zajeti čim širši krog ljudi, ki želijo biti slišani. Vabljeni, da anonimno izpolnite vprašalnik na strani celjske škofije in s tem prispevate svoj delež (https://skofija-celje.si/sinoda-2021-2023-spletni-vprasalnik-za-vernike/)

S svetimi opravili so bili pokopani:
+ Jože Fakin, Kešetovo 1,
+ Jožefa Prnaver, Ul. španskih borcev 3,
+ Ana Volaj, Trg revolucije 4.
Gospod, daj jim večni mir in pokoj in večna luč naj jim sveti.
Naj počivato v miru.
Amen.