Oznanila za 34. nedeljo med letom

Oznanila v PDF obliki za tiskanje

Vlada RS je dne 16. septembra 2021 sporočila svoj odlok o izpolnjevanju PCT pogoja za področje opravljanja verske dejavnosti, ki je začel veljati 18. septembra 2021, v katerem je določeno, da je izvajanje verskih obredov dovoljeno ob izpolnjevanju pogoja PCT (preboleli, cepljeni, testirani). Za vse, ki so starejši od 6 let, je obvezna uporaba zaščitnih mask znotraj cerkva; zunaj je obvezna zgolj, če ni mogoče zagotoviti 1,5 metra medsebojne razdalje. Še vedno je obvezno razkuževanje rok ob vstopu in izstopu iz zaprtih prostorov, v katerih se kolektivno uresničuje verska svoboda.
Vedno, ko se udeležite bogoslužja imejte s seboj osebni dokument in potrdilo PCT!

Adventu in novemu liturgičnemu letu na pot
Po slovesnem prazniku Kristusa Kralja se v Cerkvi začenjajo intenzivne priprave na adventni čas. 28. novembra bo že prva adventna nedelja. Pomenljiv simbol adventa je adventni venec. Pa ne kakršen koli. Adventni venec je venec s štirimi svečami vijolične barve. Narejen je iz zelenja, kar predstavlja življenje. Je izključno okrogle oblike, kar simbolizira Boga in božjo neskončnost. Vse druge zadeve, ki bi jih ljudje želeli imenovati adventni venec, pa se zgoraj navedenim zahtevam odmikajo, lahko imenujemo le adventno okrasje.
Upam, da vsi z velikim veseljem stopamo na pot svetega milostnega adventnega časa, ki ga v teh dneh začenjamo. Apostol Pavel nas spodbuja, da je že ura, da vstanemo iz spanja zato, ker se bliža dan naše rešitve (prim. Rim 13).
Kako naj bi to storili, nam kaže že prva adventna nedelja, nedelja Karitas in teden Karitasa, ki nas vabi k dobrodelnosti in nas povezuje z vsemi tistimi, ki v naši župniji in škofiji kot prostovoljci delajo za dobro vseh, ki so pomoči potrebni. K dobrodelnosti nas bo spodbudil tudi dobrotnik sveti Miklavž, ki nas kmalu obišče. Ob adventnem vencu in adventnem koledarju, ki ga boste lahko vzeli ne samo otroci, ampak tudi odrasli, vam želim, da raste vaša pripravljenost za dobra dela in da vaš advent postane zares milostni čas, tudi čas skupnih srečanj in molitve.

Adventni venčki
Župnijska Karitas sv. Martin sporoča, da bodo tudi letos adventne venčke izdelovali po predhodnem naročilu, ki ga lahko oddate preko tel. št.: 041 944 145, ali se oglasite v njihovi pisarni. Venčki bodo na voljo v tednu pred 1.adventno nedeljo ali pa jih boste lahko prevzeli pri sv. Katarini, 28. novembra na žegnanjski dan.

Žegnanje pri sv. Katarini
V nedeljo, 28.11. bomo obhajali Katarinsko nedeljo, zato ste povabljeni, da pridete in se priporočite sv. Katarini. Tam bo tudi blagoslov adventnih venčkov, ki jih prinesite k blagoslovu in tako liturgični »vstop« v adventno dogajanje tega leta.

Miklavževanje
Sveti Miklavž, bo kljub vsem oviram, tudi letos obiskoval otroke. Na predvečer njegovega godu, to je v nedeljo, 5. decembra, zvečer se boste s svetim Miklavžem lahko srečali v cerkvi svetega Martina med 18. in 19. uro. Da bo za vsakega prijavljenega otroka pripravljen paket z lepo vsebino, se je potrebno prijaviti do 28. novembra po telefonu ali el. pošti župnije. Cena za posameznega otroka je 10 eur.

OBNOVA FRESKE SVETEGA ALOJZIJA
V župnijski cerkvi sv. Martina, steno stranske kapele Rožnovenske Marije krasi poslikava oz. freska sv. Alojzija molečega pred oltarjem. Freska je delo Janeza Wolfa iz leta 1863. Izredno lepo umetniško delo omenjenega avtorja pa potrebuje osvežitev in obnovo, zato naznanjam ta dogodek in Vas naprošam za darove.
Posebej naj ta prošnja doseže vse tiste, ki nosite ime svetega Alojzija oz. so vaši starši za vas izbrali ime Slavko, Slavka in vas tako priporočili omenjenemu svetniku.
Za obnovo ste že darovali; 1.050,00 €.

Svete maše se obhajajo po naslednjih namenih:

ponedeljek 22. november
sv. Cecilija, devica in mučenka
18.00 sv. Marija: + Cecilija Lanišnik – obl., za zdravje
+ Ana Stanko – 30. dan
za zdravje (Skušek)

torek 23. november
17.40 sv. Marija: VEČERNICE
18.00 sv. Marija: + Jože Ferlič – 1. obl.
+ Marija Robič + sorodniki

četrtek 25. november
sv. Katarina Aleksandrijska
18.00 sv. Katarina: + Hedvika Hribšek + Jožefa Trotovšek
+ sor. Jager, Slapšak, Falant

petek 26. november
sv. maša – dom F. Salamona

sobota 27. november
sv. Virgil in Modest, škofa
18.00 sv. Martin: + Erika Rajh
po namenu (Roža Ivšek)
+ Terezija Biruš – 30. dan

nedelja 28. november
1. ADVENTNA NEDELJA
Katarinska
8.00 sv. Marija: v zahvalo za 60.let (Pangeršič)
+ Ilija Jakovljević, + st. Brtan
10.00 sv. KATARINA: živi in + farani in dobrotniki
+ Julka, Franc Jager
+ Pavel Merzelj – obl.


ponedeljek 29. november
18.00 sv. Marija: + sorodniki Bencak, Brlogar
sv. Marija

torek 30. november
sv. Andrej, apostol
17.40 sv. Marija: VEČERNICE
18.00 sv. Marija: + Blaž Žnideršič
+ Maria Čačkovič

četrtek 2. december
sv. Natalija, muč.
17.30 sv. Martin: MOLITEV PRED NAJSVETEJŠIM
18.00 sv. Martin: + Joža Forte
+ Lucija Katič

petek 3. december
sv. Frančišek Ksaver, redovnik
8.00 sv. Martin: + sor. Rovšek, Bokal, Kralj
za duše v vicah

sobota 4. december
sv. Barbara, muč.
18.00 sv. Martin: + Hedvika, Edi + druž. Hribšek
+ družine Grošelj
+ Edi Pišek- 30. dan
+ Ana Ahac – 30. dan

nedelja 5. december
2. ADVENTNA NEDELJA
8.00 sv. Marija: živi in + farani
+ Jožef Koznik
10.00 sv. MIKLAVŽ: + sor. Bobonja, Bagarič
+ Vida Potočnik, Marija Šloser


ponedeljek 6. december
sv. Miklavž, škof
18.00 sv. Marija: + Erika Rajh
+ Marija Kutnjak
+ Ivan, Kristjan Marodi

torek 7. december
sv. Ambrož, škof
17.40 sv. Marija: VEČERNICE
18.00 sv. Marija: + Antonija, Franc Medvešek
+ Miha Kmetič

sreda 8. december
Marijino brezmadežno spočetje
18.00 sv. Marija: + Frančiška, Ignac Božič
+ Marija Kutnjak

četrtek 9. december
17.30 sv. Martin: MOLITEV PRED NAJSVETEJŠIM
18.00 sv. Martin: + Polde, Andrej Medved
v zahvalo za zdravje
+ Franc Butara – 30. dan

petek 10. december
8.00 sv. Martin: 2 + Ane Kurnik in sor.
za zdravje (Zupančič)

sobota 11. december
18.00 sv. Martin: živi in + šmid, Grabnar
+ družine Zelenšek
za dobrotnike in sorodnike

nedelja 12. december
3. ADVENTNA NEDELJA
8.00 sv. Marija: Bogu v zahvalo za 80. let (Medvešek)
10.00 sv. Martin: živi in + farani
+ sorodniki Malus, Durnik
+ Ana Ahac

Vsak duhovnik sme na dan sprejeti dar le za eno sveto mašo, drugi ali tretji namen mora biti oddan in po njem mašuje drugi duhovnik, vseh pa se spomnimo pri daritvi. Sv. maše lahko naročite v zakristiji po bogoslužju, po telefonu ali elektronski pošti, v času uradnih ur v župnijski pisarni ali oddate kuverto z željenim datumom in mašnim namenom v poštni nabiralnik. Bog povrni za vaše namene

Na voljo so koledarji: Marijanski koledar (2,50 eur), listni koledar Družine (0,70 EUR).
Koledarje lahko dobite PO maši v zakristiji pri sv. Martinu. Pri sv. Mariji pa se obrnite na gospo Vido Habjan.

S svetimi opravili so bili pokopani:
+ Edvard Pišek, Trg Franca Fakina 17
+ Ana Ahac, Planinska vas 6,
+ Franc Butara, Trg Svobode 30.

Gospod, daj jim večni mir in pokoj in večna luč naj jim sveti.
Naj počivajo v miru.
Amen.