Oznanila za teden od 1.11. do 7.11.

– Prejšnjo nedeljo ste darovali za misijone: pri sv. Martinu 293,32 evrov, pri sv. Katarini 75,02 evrov, skupaj 368,34 evrov. Bog povrni!

– hvala vsem, ki ste se udeležili diakonskega posvečenja Janeza Rusa. Posebej hvala tistim, ki ste prispevali pecivo in druge dobrote, ki smo jih bili deležni po slovesnosti. Veliko molimo za novega diakona;

– danes, ob 16.15, bo pod Podmejo, pri križu ob glavni cesti za Prebold molitev za rajne, ki so bili žrtve povojnega nasilja.

– jutri, 1. novembra, je praznik vseh svetih. Svete maše bodo kakor ob nedeljah, ob 15.00 pa bodo na pokopališču molitve za rajne. Ob 18.00 bo v cerkvi molitev rožnega venca za rajne;

– 2. novembra je dan vseh vernih rajnih, ki še zadoščujejo v vicah za grehe svojega zemeljskega življenja. Po sveti maši ob 7.00, bodo molitve za rajne na starem pokopališču. Ob 17.00 pa bo v cerkvi molitev rožnega venca za rajne. Še vedno polagam vsem na srce, da radi darujte za svete maše;

– danes ponoči smo premaknili uro na zinski čas. Zato bodo večerne svete maše v zimskem času, ob 18.00, razen ob prvih sredah v bolnici, ostane sveta maša ob 19.00;

– v prvem tednu v novembru ne bo verouka, ker je prvega dela prost dan, drugega pa spomin vernih rajnih. Da ne bo kakšna skupina prikrajšna, imajo tudi vsi ostali prosto. Z veroukom tako pričnemo 8. novembra;

– v tednu, ki je pred nami, so zopet prvi dnevi v mesecu. Posebej vas še spomnim na prvi petek, ko se izročamo Srcu Jezusovemu. Na ta dan obiskujem tudi bolnike in starejše na domu. Pastoralno leto dobrodelnosti je še posebej namenjeno tem ljudem, zato vas prosim, da s skupnimi močmi odkrivamo tiste, ki bi radi prejeli svete zakramente, pa ne morejo v cerkev.

– bliža se praznovanje našega farnega zavetnika, sv. Martina. Sveti Martin goduje 11. novembra. Zunanja slovesnost bo v nedeljo 14. novembra, ob 10.00, ko bomo darovali slovesno sveto mašo. V sklopu martinovega praznovanja bomo 12. 11. ob 19.00 v cerkvi imeli koncert Komornega zbora Trbovlje in glasbene skupine Bee Geesus. V soboto 13. 11., pa bo v župnijski dvorani predavanje zakoncev Mojce Kucler – Dolinar in Matjaža Dolinar. Predavanje ima naslov: Bog v odnosu do sozakonca in v javnem delu;

– na voljo je nova Družinska pratika, po ceni 5 evrov. Dobite jo v župnišču ali Martinovem kotu;

– prispeli so tudi novi Marijanski koledarji. Dobite jih v župnišču ali Martinovem kotu, po ceni 2 evra.