–  V začetku postnega časa smo začeli s pobudo 40 dni brez alkohola v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja v družinah, zaradi nesreč na cestah in zaradi bolezni, ki so posledica alkohola.

– Drugi postni govor bo v nedeljo, 17. 2., pri sv. Katarini ob 16.00. V primeru lepega vremena bo molitev križevega pota potekala od Papeževe kapele do cerkve. Na temo:  “Družina, podari si… nas bo nagovoril g. Tadej Linasi.

– V postnem času je pobožnost križevega pota vsak petek ob 18. uri ter ob nedeljah ob 16. uri. Zaradi tega v tem času ni molitvene ure pred  nedeljsko večerno sveto mašo.

– Molitev rožnega venca pred nedeljsko sv. mašo ob 10. uri bodo v postnem času vodile družine v naši župniji. Vabljeni!

– V Martinovem kotu lahko dobite knjižico z naslovom Na križevem potu, ki jo je izdala Cistercijanska opatija. V njej so objavljeni trije križevi poti: družinski, evharistični in križev pot ljubezni do bližnjega. Cena knjižice je 2,10€.

– V Martinovem kotu lahko dobite CD posnetek slovesnosti blagoslovitve obnovljenega tabernaklja. Cena, ki jo je postavil snemalec, je 15€.

– Prijave za romanje v Međugorje sprejemamo do zapolnitve prostih mest, oziroma najkasneje do 6. 4. 2008. Cena romanja je 139€. Vrnjeni plačani znesek dobite v primeru odpovedi romanja, če romanje zavarujete v znesku 10€. Ob prijavi je potrebno plačati 50€ in eventuelno zavarovanje, ostalo plačate 14 dni pred odhodom.

– Zaradi udeležbe na katehetskem simpoziju se v prihodnjem tednu za nujne zadeve obrnite na g. Franca Pelca.

MOLITEV KRIŽEVEGA POTA PO SKUPINAH:
PETEK, 15. 2.: ŽUPNIJSKA CERKEV – VEROUČENCI 2., 4. in 5. razreda
NEDELJA, 17. 2.: SV. KATARINA – SVETOPISEMSKA SKUPINA