Oznanila za teden od 17.6. do 23.6.

Srečanje bolnikov: Hvala vsem, ki  ste bolnikom omogočili prevoz v cerkev. Prav tako hvala gospodinjam in gospodarjem, da ste spekli pecivo in ga prinesli na naše srečanje.

Svetopisemska skupina: Srečanje bo v torek, 18. 6., po sveti maši.

Oratorij: Med 1. in 5. 7. bo v naši župniji potekal oratorij, ki je namenjen otrokom iz obeh Trboveljskih župnij. Prosim, da otroke prijavite v župnišču ali pri Maji Žibret.

Korekcija urnika svetih maš: Tako kot lansko leto bo tudi letos v juliju in avgustu nedeljska sveta maša v župnijski cerkvi ob 10.00, pri sv. Katarini pa ob 8.00.

Mašniška posvečenja 2013: Drugo stopnjo zakramenta svetega reda želijo prejeti: Koprska škofija: Blaž Batagelj, roj. 7. 2. 1987, župnija Kamnje. Ljubljanska nadškofija: Martin Golob, roj. 2. 3. 1988, župnija Šmartno pri Litiji. Branko Setnikar, 1. 4. 1987, župnija Polhov Gradec. Marko Mohor Stegnar, roj. 12. 7. 1988, župnija Dob. Mariborska nadškofija: Jure Sojč, roj. 9. 7. 1984, župnija sv. Lovrenc na Pohorju. Murskosoboška škofija: Boris Kučko, roj. 5. 10. 1983, župnija Turnišče. Novomeška škofija: Mitja Bulič, roj. 7. 11. 1980, župnija Črmošnjice. Dejan Pavlin, roj. 27. 7. 1984, župnija Šentjernej. Lazarist: Tilen Prinčič, roj. 6. 4. 1984, župnija Vipolže. Če kdo ve za kakšen zadržek, naj to sporoči na pristojen škofijski ordinariat ali provincialat redovne skupnosti. Molimo za letošnje novomašnike.

Romanje na Velehrad: Ob 1150. obletnici prihoda slovanskih apostolov Cirila in Metoda na Moravsko, škofija Celje med 4. in 6.7. organizira romanje na Velehrad. Romanje obsega Prago, Olomouc in Brno. Osrednje slavje bo v petek, 5. 7., na Velehradu. Cena romanja je 189 €. Prijave sprejemamo v župnišču.

Dr. Matjaž Roter: Naš rojak, Trboveljčan Matjaž Roter, je v petek, 7.6., na Pravnem inštitutu Utriusque Iuris Papeške lateranske univerze v Rimu, uspešno obranil doktorsko disertacijo s področja pravih ved. Naslov doktorskega dela se glasi: »Sporazum med Svetim sedežem in Republiko Slovenijo o pravnih vprašanjih. Primerjava s sporazumi držav nekdanje Jugoslavije.« Matjažu iskreno čestitamo in se veselimo skupaj z njim.