Oznanila za teden od 18.5. do 24.5.

V prihajajočem tednu so trije tako imenovani prošnji dnevi. V katoliški cerkvi trije dnevi pred praznikom Vnebohoda, v katerih verniki prosijo Boga, da bi blagoslovil polja in odpravil kazni za grehe. Vienski škof Mamert je po katastrofalnem potresu (ok. 470) za te dni zapovedal post, molitev in procesijo okoli svetišča. Obred je bil sprejet v vsej Galiji (Francija). Tako je ok. 800 obred prišel v rimsko bogoslužje. Od 10. stol. se prošnji dnevi imenujejo “manjše prošnje”. Verniki med obhodi molijo, pojejo litanije, nato sledi sveta maša.  

– V četrtek, 21. 5. je praznik – vnebohod. Sveta maša v župnijski cerkvi zjutraj in zvečer. Pri podružnici sv. Katarina ob 9.00.

– V nedeljo, 24. 5. bo celjska škofija praznovala tretjo obletnico svojega delovanja. Ob tem bo ob 15.30 v stolnici molitvena ura in ob 16.00 somaševanje, ki ga bo vodil nuncij. Vabljeni k udeležbi ali molitvi za našo škofijo.

– Šmarnice bodo na podružnici sv. Katarini pri Papeževi kapeli ob 17.00. Vabljeni