–  Postni čas je čas posebnih milosti. Je čas poglobljene osebne in družinske molitve, zavzetega sodelovanja pri sv. maši in pobožnosti križevega pota. Naj se to odrazi tudi v družinah, v katerih bodo veroučenci v tem letu prejeli zakrament sv. evharistije in sv. birme.

– Ob petkih v postnem času velja zdržek od mesa in mesnih jedi. Ta odpoved ter vsaka odločitev za dobro delo pomeni korak v pripravi na Jezusovo vstajenje.

– V tem tednu se nadaljujejo veroučna srečanja, razen za veroučence 1. in 6. razreda, ki jim verouk v sredo, 24. 2., izjemoma odpade.

– Srečanje molitvene skupine bo v sredo, 24. 2., ob 18. uri.

– Ponovno vabim na srečanje ministrantov, ki bo v soboto, 27. 2., ob 10. uri.

RAZPORED KRIŽEVEGA POTA

– Na 1. postno nedeljo, 21. 2., bo ob 17.00 pobožnost križevega pota v župnijski cerkvi. Vodijo člani Župnijskega pastoralnega sveta.

– V petek, 26. 2., ob 18.00 vodi križev pot molitvena skupina.

– Na 2. postno nedeljo, 28. 2., bo križev pot na podružnici sv. Katarine. Pobožnost, ki jo vodijo člani pevskega zbora, se prične ob 16.00 pri Papeževi kapeli.