Oznanila za teden od 24.12. do 6.1.

URADNE URE V ŽUPNISKI PISARNI: Sporočam vam, da do 7. januarja 2019 v župnijski pisarni ne bo rednih uradnih ur. Za zelo nujne zadeve me pokličite.

Člani dramskih skupin Kulturnega društva Podkum letos prvič pripravljajo žive jaslice. Lepo vabljeni na ogled Božične igre z naslovom V iskanju prenočišča v torek, 25., ali v sredo, 26. decembra, obakrat ob 18. uri v Podkum. Žive jaslice bodo imeli ob Gasilskem domu Podkum. Veseli bodo vašega obiska.

Na god sv. Štefana bo po maši ob 10. uri pri sv. Katarini blagoslov konj, popoldan ob 15. uri pa sv. maša v domu Franca Salamona.

OBISK KOLEDNIKOV
V času od 28. 12. do 30. 12. bo tudi letos potekala trikraljevska akcija. Koledniki bodo obiskali domove kjer so bili že prejšnja leta dobrodošli, vsi, ki bi se želeli na novo prijaviti, pa lahko izpolnite prijavnico za obisk.

Silvestrova zahvalna maša
Na starega leta dan bo sveta maša v župnijski cerkvi ob 17. uri. Po sveti maši vas vabim v župnijsko Martinovo klet na kratek sprejem in kozarček praznične penine, da pomahamo staremu letu v slovo. Dobrodošli!!

BLAGOSLOV DOMOV
Po stari krščanski navadi stojijo jaslice v krščanskih domovih vse tja od božiča pa do svečniškega praznika, to je 2. februarja. V mesecu januarju bom z veseljem obiskal vaše domove in jih blagoslovil, zato vam sporočam, da me tisti, ki me želite povabiti, pokličite ali še bolje kontaktirajte preko elektronske pošte in se bomo dogovorili za primeren termin.

Na praznik sv. treh kraljev napovedujemo koncert OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV NAŠE IN SOSEDNJIH ŽUPNIJ.

Lepo se zahvaljujem vsem, ki ste v teh dneh poskrbeli za čiščenje naših cerkva, vsem, ki ste pripravili jaslice in vsem, ki boste s sodelovanjem in dobro voljo poskrbeli za doživeto obhajanja prazničnih dni.            Bog povrni.

Napovednik dogodkov

Dogodek Datum Kraj Ura
BOŽIČNA MAŠA V RETJU 24. 12. sv. KRIŽ – RETJE 22.00
POLNOČNA  SVETA MAŠA 24. 12 sv. Martin 24.00
BOŽIČNO BOGOSLUŽJE 25. 12. sv. Martin 10.00
sv. Marija 18.00
BLAGOSLOV KONJ – Štefanovo 26. 12. sv. Katarina po maši ob 10 h
Maša v domu 26. 12. Dom FS 15.00
ZAHVALNA MAŠA OB SKLEPU LETA 31. 12. sv. Martin 17. 00
PRAZNIK MARIJE SVETE BOŽJE MATERE 1. 1. sv. Martin 10.00
SV. MARIJA 18.00