Oznanila za teden od 28.2. do 6.3.

– Prejšnjo nedeljo ste darovali pri sv. Martinu 314,29 evrov in pri sv. Katarini 69,98 evrov. Skupaj 384,27 evrov. Bog povrni!

– Polovica nabirke današnje nedelje je namenjena za novo mašo;

– v tem tednu bo spet verouk po ustaljenih urah. Naslednji teden pa bo vsak razred v času rednega verouka, sodeloval pri delavnicah za materinski dan, v prostorih župnijske Karitas v starem župnišču;

– ta teden je prvi v mesecu. V sredo zvečer bo sveta maša v bolnici. K sveti maši lahko pridete tudi od zunaj, saj je vsaka sveta maša namenjena vsakemu, ki želi prisostvovati pri zakramentu svete evharistije;

– v petek je prvi petek, ko bom obiskoval na domu vernike, ki ne morejo v cerkev. Kdor želi obisk duhovnika na domu, naj mi to sporoči. V letošnjem pastoralnem letu solidarnosti je poseben poudarek prav na tistih, ki zaradi bolezenskih ali starostnih razlogov ne morejo v cerkev;

– bliža se postni čas, kjer bo še posebej v središču našega življenja premišljevanje o Jezusovi daritvi na križu. V ta namen bo v župnijski cerkvi, ob petkih ob 17.30 (ko se bo prestavila ura, ob 18.30) in ob nedeljah ob 9.30, pobožnost križevega pota. Izjema je 24. 3., ko bo križev pot med četrtkovo molitveno uro, ker je 25. 3. praznik Gospodovega oznanjenja. Ob petkih bodo križev pot oblikovale posamezne župnijske skupine. Razpored skupin: 11. 3. zakonska skupina, 18. 3. molitvena skupina, 24. 3. veroučenci, 1. 4. prenova v duhu, 8. 4. mladinci, 15. 4. karitas in svetopisemska skupina, 22. 4. župnijski pastoralni svet. Ob petkih bo med vsako sveto mašo postni govor;

– s prvo postno nedeljo, 13. marca, bo jutranja nedeljska sveta maša v župnijski cerkvi ob 8.00.;