Oznanila za teden od 29.4. do 5.5.

ŠMARNIČNA POBOŽNOST V ŽUPNIJI
V mesecu maju bodo šmarnične svete maše po naših podružnicah in sicer ob ponedeljkih pri sv. Marku, ob torkih pri sv. Mariji, ob sredah v Retju, ob četrtkih pri sveti Katarini, ob petkih pa pri sv. Miklavžu, ob sobotah zvečer pa pri sv. Martinu. Pri mašah na podružnicah bomo prebirali šmarnice za odrasle. Otroci pa bodo imeli kratke otroške šmarnice in majsko pobožnost vsak večer ob 19. uri pri svetem Martinu.

MAŠA PRI SV. KATARINI IN BLAGOSLOV TRAKTORJEV
Na torkov praznični dan bomo sveto mašo obhajali ob 10. uri pri sv. Katarini. Po maši bo tradicionalni blagoslov traktorjev in drugih kmetijskih mehanizacij. Tako se bomo vsi skupaj priporočili sv. Katarini in drugim pomladnim svetnikom za blagoslov in božje varstvo pri delu na kmetijah, poljih, travnikih, vrtovih…

GOD SV. FLORIJANA
Ob godu sv. Florjana, zavetnika gasilcev, bomo s posebno priprošnjo in gasilsko sveto mašo priporočili Bogu naše gasilce. V ta namen bo sveta maša z udeležbo gasilk in gasilcev v nedeljo, 5. maja, ob 10. uri pri sveti Mariji.