Prvi dnevi v tednu: Prvi petek pade na novo leto, zato bom obiskoval bolnike naslednji petek, 8. 1. Če kdo ve, da bi še kdo želel obisk duhovnika naj mi to, prosim, sporoči. Ta mesec v bolnici ne bo svete maše, zaradi praznika Gospodovega razglašenja.

Dom upokojencev: Sveta maša bo v petek, 15. 1. ob 10.00.

Adventna akcija: Otroci so pri verouku prejeli adventne koledarje, kjer v akciji »Otroci za otroke«, molijo in zbirajo denar za otroke v stiski. Škatlice z darovi naj prinesejo k sveti maši pri sv. Mariji na praznik Gospodovega razglašenja, 6. 1. ob 18.00. Darove naj položijo k jaslicam. Zaradi praktičnih razlogov starše naprošam, da kovance zamenjajo za bankovce.

Božični koncert: V soboto, 9. 1., po sveti maši, bo v cerkvi sv. Martina božični koncert, pod vodstvom Aljaža Bastiča. Ta dan bo sveta maša pri sv. Martinu ob 18.00.
Blagoslov otrok: V nedeljo, 10. 1., na praznik Jezusovega krsta, bo med sveto mašo, ob 10.00, blagoslov otrok. Na ta dan tudi končujemo božični čas in začenjamo čas med letom.

Januarski večeri: »Januarski večeri« bodo potekali zadnje tri petke in sobote v januarju, kar pade na 15., 16., 22., 23., 29. in 30. januar. Podroben razpored in opis predavanj je na razpolago v zgibanki.

PASTORALNA STATISTIKA 2015

Krsti: V preteklem letu smo imeli 17 krstov, kar je za 11 več kot v letu 2014. Krščenci: Ana Kočar (zakonska), Sofija Marodi (zunajzakonska), Blaž Hočevar (zakonski), Kevin Alauf (izvenzakonski), Zala Finžgar (zakonska), Kaja Bremec (zunajzakonska), Miha Ikica (civilnozakonski), Tisa Kastelic (civilnozakonska), Žan Kršlin (zunajzakonski), Emanuel Jurjevič (nezakonski), Karel Šneberger (zakonski), Aleks Jeretina Kotnik (zunajzakonski), Mark Jeretina Kotnik (zunajzakonski), Eva Kotnik (zunajzakonski), Tinkara Medvešek (zakonska), Marijan Škerbic (krst v sili).
Poroka: V preteklem letu nismo imeli porok, zadnja poroka je bila avgusta 2014.
Pogrebi: V preteklem letu smo imeli v obeh župnijah 70 krščanskih pogrebov, kar je 5 več kot leta 2014. Če želi kdo videti imena pokojnih, lahko dobi na vpogled mrliško knjigo. Vsako leto pa imamo zapisana imena pokojnih v računalniški projekciji pri molitvi za rajne, 1. 11., v cerkvi sv. Martina.
Veroučenci: V letošnjem veroučnem letu je k verouku vpisanih 78 veroučencev. Lansko veroučno leto je bilo vpisanih samo 69 veroučencev. Večje število veroučencev za letošnje leto je posledica tega, da bomo imeli letos birmo, kar pomeni, da imamo tudi deveti razred.
Gospodarstvo: V letu 2015 je imela župnija sv. Martin 22.685,43 € prihodkov in 27.482,52 € odhodkov. V prihodke so zajete nedeljske in praznične nabirke ter darovi posameznikov za potrebe župnije. Večji izdatki: kurilno olje 3.482,17 €; elektrika 3.062,68 €; dajatve škofiji 3.174,51 €. Župnija sv. Marija je imela 19.016,29 € prihodkov in 15.606,75 € odhodkov. Večji izdatki: dajatve škofiji 3.020,00 € in kurjava 2.030,24 €. Ostali izdatki v obeh župnijah so razdrobljeni v manjše vrednosti. Če kdo želi podrobnejši pogled v poslovanje župnije, lahko dobi na vpogled blagajniško knjigo.

Martinov list-248