Duhovna misel na nedeljo sv. Trojice

»Gospod me je imel v začetku svojih poti, pred svojimi pradavnimi deli.« (Prg 8, 22)
2013_22

ŽIVIMO V MIRU Z BOGOM (Rim 5, 1)

Kaj pomeni živeti v miru z Bogom? Marsikdo bo ob tem rekel: »Češ, jaz pa že nisem v konfliktu z njim, saj redno molim, obiskujem sveto mašo, berem Sveto pismo, ipd.« Pravo merilo našega razmerja do Boga je naš odnos do sočloveka. Človek je ustvarjen po Božji podobi, kar pomeni, da je v globini našega bivanja sam Bog. Če nekdo trdi, da je z Bogom v dobrem odnosu, živi pa v konfliktu z ljudmi, potem svojega odnosa z Bogom ne zna prenesti v vsakdanje medsebojne odnose. Prav tako velik del ljudi jemlje krščanstvo kot nekaj, kar se ne tiče vsakdanjega življenja, ampak ga omejuje zgolj na čas obhajanja zakramentov in na čas molitve. V ostalih delih dneva pa se življenje sodobnega kristjana ne razlikuje od življenja nevernika. Razklanost sodobnega kristjana, ki mu lahko rečemo tudi izbirni kristjan, je razlog za nemir, ki se naseljuje v središču njegovega bivanja. Če želimo zaživeti v pravem miru, potem se moramo zavestno odločiti za sprejem troedinega Boga v vsakem trenutku našega bivanja. Če smo v službi, šoli, pri razvedrilu, v trgovini, na uradu in še kje, mora iz našega srca izžarevati veselje, da Bog živi in deluje v nas.