Duhovna misel za 1. adventno nedeljo

»Vodi me v svoji resnici in me uči, saj si ti Bog moje rešitve; vate upam ves dan.« (Ps 25, 5)

VAŠE ODREŠENJE SE PRIBLIŽUJE (Lk 21, 28)

Po trgovskih centrih lahko že od oktobra dalje vidimo in kupimo adventne in tudi božične simbole. V splošni govorici se mesec december v zadnjih letih imenuje »veseli december«. Ob vsem tem pa je najbolj zaskrbljujoče, da kristjani tiho pristajamo na novo stanje, ki je posledica premišljenih potez trgovcev. Božični praznik je postal zgolj vzrok velikih nakupovanj. Namesto, da bi ves adventni čas pripravljali naša srca za prihod Odrešenika, nas skrbijo zgolj materialne stvari, ki nas na božični praznik dobesedno oropajo bistva praznovanja. Poteze trgovcev nas ne smejo zbegati ali celo vsrkati v njihov način mišljenja. Če z današnjo nedeljo začenjamo štiritedensko pripravo na božični praznik, vzemimo to z vsem srcem in z vso resnostjo. Ne bojmo se za zunanji videz, ampak skrbimo za lepoto srca. »Močni čas« kot je adventni čas je namenjen predvsem temu, da odstranimo iz življenja vse tisto, kar nas bega in pušča v nas nemir. Naj bo adventni čas tih čas, kjer bomo s postom, molitvijo, z dobrimi deli, kesanjem in pokoro, pripravili pot Gospodu v središče našega življenja. Naj ne bo mesec december »veseli december«, ampak čas spreobrnjenja in čas poglobitve vere v Jezusa Kristusa.