Duhovna misel za 10. nedeljo med letom

»Naj ti moja duša nenehno prepeva. Gospod, moj Bog, na veke te bom hvalil.« (Ps 30, 13)

2013_24

MLADENIČ, REČEM TI: VSTANI! (Lk 7, 14)

V zadnjih dvajsetih letih smo priče zatonu moškega spola. Ob tem dejstvu krožijo različne teorije, med njimi najbolj ta, da na moške hormone vplivajo kemikalije,  katere moški na različne načine vnašajo v svoje telo. Posebej nevarne so kemikalije, katere v svoje telo vnašajo nosečnice. Z vnašanjem kemikalij pa negativno vplivajo na razvoj ploda v svojem telesu. Moški hormoni ostanejo na polovici razvoja, posledica tega pa je egocentrično narcisoiden moški. Takšni moški so zato nesposobni za ustvarjanje medsebojnih odnosov. Narcisoidno usmerjeni moški so zelo prisotni v bančništvu in politiki. Zato lahko upravičeno sklepamo, da je za današnjo splošno svetovno krizo v veliki meri kriva nezrelost današnjih moških. Evangeljski odlomek o mladeniču, katerega Jezus obudi od mrtvih, lahko še posebej velja za današnje moške, ki so v svojem poslanstvu praktično mrtvi. Tudi dejstvo, da se je v zadnjih desetletjih število moških spermijev zmanjšalo za polovico, govori o omrtvelosti moških. Če želimo  v prihodnje še graditi zemeljsko skupnost na zemlji, potrebujemo veliko modrosti, predvsem pa vero v Gospodovo besedo ozdravljenja.