Duhovna misel za 14., 15. nedeljo med letom

2016-27Štirinajst novomašnikov v letu 2016. Na radiu Ognjišče jih je zanimalo zakaj se podajajo na to pot, česa si želijo, kdo so njihovi vzorniki, priprošnjiki, kaj pričakujejo od laikov in s kakšnimi željami stopajo na pot duhovništva.

Matjaž Muršič Klenar: „Pri življenju duhovnika, predvsem v zgledu domačega župnika, me je vedno navduševala ta odprtost do ljudi, do tega, da skupaj z ljudmi hodimo po poti življenja v težkih pa tudi veselih trenutkih.“

Boštjan Gorišek: „Zelo lepo mi je, kadar grem ob prvih petkih obhajat bolnike, ko vidiš, koliko jim pomeni to, da Jezusa prineseš njim, ko te gledajo s tistimi očmi, ko rečejo, hvala, ker si mi prinesel Jezusa. In zame so to najlepši trenutki, ko vidiš, da si poslan in da imaš to milost, da ti prineseš Jezusa.“

Janez Jurij Arnež: „Vlogo duhovnika moramo videti širše kot pa samo mašnika in delivca zakramentov. Duhovnik mora tudi poučevati, ne samo otroke pri verouku, tudi srednješolce, mlade odrasle, študente, izobražence … Biti mora za vse.“

Simon Virant: „Človeka mora ponavadi doleteti kakšna preizkušnja, doživeti mora kaj težkega in tako spet poišče pomoč pri Bogu. Ko sem se odločil, da bom vsak dan zmolil vsaj eno desetko rožnega venca, takrat se je začelo prijateljstvo z Jezusom zelo poglabljati.“

Mitja Štefan Franc: „Domači in mnogi ljudje iz domače župnije, dobrotniki, molivci, v Sloveniji in Italiji, so me in me še podpirajo v moji odločitvi. Vedno znova sem srečeval ljudi, ki so nekako čutili s tem mojim poklicem, me podpirali, spodbujali, dostikrat vlekli ta voz naprej, ko sem sam malce zašepal ali hipno tudi malo omagal.“

Boštjan Kotar: „Ob vsaki skušnjavi, težavi, ki se postavi pred mano, se zatečem k molitvi. V molitvi se odklopim od drugih stvari in se pogovarjam z Gospodom. Molitev je tisti vir, iz katerega črpam.“

Gregor Majcen: „Duhovništvo ni poklic, ampak je življenje. Zato res želim živeti in se truditi za svetost. Najprej bi rad spreobrnil sebe, potem bom pa še koga – no, ne bom ga jaz, Bog ga bo. Sam pa bom lahko iz svoje osebne izkušnje pomagal.“

Robi Sekavčnik: „Duhovnik je s človekom, je poslan za ljudi in je z njimi v vseh njihovih trenutkih – od rojstva, ko ga sprejme pri krstu, ga spremljal skozi njegovo življenje, z ljudmi se srečuješ v srečnih trenutkih in jih pospremiš k bolniški postelji in domov, ko se vrnejo v nebo.“
Ostale odgovore letošnjih novomašnikov si lahko preberete in poslušate na spletni strani: http://radio.ognjisce.si/sl/179/utrip/21091/
Nagovorjeni in vabljeni smo, da se  jih spominjamo v molitvi.