Duhovna misel za 17., 18. nedeljo med letom

»Ko se bo prikazal Kristus, vaše življenje, tedaj se boste tudi vi prikazali z njim v slavi.« (Kol 3, 4)

Praying hands on an open bible

GOSPOD, NAUČI NAS MOLITI (Lk 11, 1)

Slovenci smo, po podatkih raziskav na področju Evrope, narod, ki najmanj moli. Zato je še posebej za nas aktualna prošnja Jezusovih učencev, ki so prosili Jezusa, da bi jih naučil moliti. Učenci so to prosili Jezusa potem, ko so ga sami videli moliti, kar pomeni, da jih je pritegnil njegov zgled. Če želimo iskati vzroke, zakaj je v Sloveniji tako malo molitvenega razpoloženja, se je potrebno vprašati ali mi, ki se imenujemo kristjani, dajemo drugim molitveni zgled? Pri tem so še posebej pod drobnogledom naše družine in župnijske skupine. Ali je v življenju družine na prvem mestu goreča molitev zakoncev? Ali vodi družino skupna molitev? Ali starši uvajajo svoje otroke v krščansko življenje? Ali je na srečanjih župnijskih skupin na prvem mestu slavljenje Gospoda in hkrati izročanje v Njegovo varstvo? Družina, ki obstaja skupaj samo zaradi materialnega preživetja, zagotovo ne bo preživela. Prav tako bo prej ali slej razpadla župnijska skupina, ki se zbira izključno iz funkcionalnih razlogov. Če želimo, da bo Slovenija, kot dežela miru in ljubezni, še naprej obstajala na svetovnem zemljevidu, potem iskreno prosimo Gospoda, da naj nas nauči moliti.