Duhovna misel za 17. navadno nedeljo

“Mala pot” svete Terezije iz Lisieuxa

Molitev je polet srca, to je preprost pogled, naravnan k nebesom, molitev je klic hvaležnosti in ljubezni sredi preizkušnje in sredi veselja.

Preudarjala sem besede svetega Janeza od Križa: “Najvažnejše je, da se dua veliko vabi v ljubezni, da se hitro použiva, komaj se mudi na zemlji in kmalu gleda svojega Boga iz obličja v obličje.

Duhovitost duhovnih

Nekega dne je škof obiskal samostan očeta Šenute. Prav v tistem času se je Šenuta pogovarjal z Gospodom. Ko mu je brat vratar najavil prihod, mu je ta sporočil, da ne more priti. Užaljeni škof ni hotel oditi, ampak je sporočil Šenutu: “Če ne prideš, te bom izobčil.” Ko so Šenutu prenesli škofove besede, ta smeje reče Gospodu: “Si slišal, on bi me izobčil, medtem ko jaz sedim s teboj.                               
”Gospod pa mu odgovori: “Pojdi, Šenuta, dokler te ne izobči, ker zardi besede, ki sem jo dal svetemu Peteru, ne morem nič nerediti.”