Duhovna misel za 19., 20. nedeljo med letom

»Prišel sem, da vržem ogenj na zemljo.« (Lk 12, 49)

2013_32

VERA JE TEMELJ TISTEGA, V KAR UPAMO (Heb 11, 1)

Kdor se vsaj malo spozna na fizikalne zakonitosti ve, da je potrebno pred začetkom gradnje hiše postaviti močne temelje, na katerih bo stala hiša. Nič ne pomaga, če zgradimo še tako mogočno in na zunaj lepo hišo, če ta nima močnih temeljev. Po fizikalnih zakonitostih se bo takšna hiša prej ali slej podrla. Podobno je tudi z našim krščanstvom. Če želimo biti pravi kristjani, potem moramo naše krščanstvo zgraditi na trdnem temelju, ki sloni na veri v troedinega Boga. Če nimamo trdne vere, potem je tudi ves zunanji blišč obhajanja liturgije zaman. Sveta evharistija je vrhunec krščanskega življenja. Njeno obhajanje ni odvisno le od duhovnika, ampak predvsem od vere Božjega ljudstva. Če bi si vsak, preden se udeleži svete maše, vzel vsaj pol ure časa in bi se pripravil na obhajanje evharistije, potem bi bila skupnost, ki je zbrana ob Gospodovem oltarju, v resnici napolnjena s Svetim Duhom. Zato se mora vsak izmed nas najprej vprašati: »Ali resnično verujem v Božjo navzočnost pri sveti evharistiji? Ali resnično verujem, da mi v svetopisemskih odlomkih govori Bog? Ali verujem, da sem od Boga poklican in poslan oznanjat veselo novico evangelija?«