Duhovna misel za 2. nedeljo po božiču

»In Beseda je meso postala in se naselila med nami.«
(Jn 1, 14)

Verjetno nam je praznik Gospodovega razglašenja najbolj poznan pod imenom »sveti trije kralji«? Kakorkoli že, bistvo praznika Gospodovega razglašenja je v tem, da človek lahko spozna Gospoda samo, če ima v srcu dovolj modrosti, da prizna, da je Gospod edini Odrešenik in, da Gospoda oznanja in razglaša v svetu, v katerem živi. Trije kralji namreč niso kralji zaradi oblasti, ampak zaradi modrosti, ki so jo s pridom uporabljali. Od sedmih darov Svetega Duha je na prvem mestu dar modrosti. Modrost ni v visokem inteligenčnem kvocientu, ampak v »zdravi pameti«. V preteklosti so ljudje veliko molili za zdravo pamet, zato da bi s preudarnim življenjem, v katerem zavzema prvo mesto Jezus Kristus dosegli večno srečo, za katero je vsak izmed nas ustvarjen. Vsak naj pri sebi premisli ali prosi zase in za druge dovolj modrosti, to je zdrave pameti, da bi lahko Gospoda umestil na pravo mesto v življenju.