Duhovna misel za 21., 22. nedeljo med letom

»Njemu slava na veke. Amen.« (Rim 11,36)

2014_34

http://www.biblekids.eu/new_testament/saint_peter/saint_peter_html/saint_peter_8.htm

»KAJ PA VI PRAVITE, KDO SEM?« (Mt 16,15)

Ali se kdaj vprašamo, zakaj smo kristjani? Mnogi podajo odgovor na to vprašanje z besedami: »Zato, ker so nam krščanstvo privzgojili starši, zdaj pa želimo to predati tudi svojim otrokom.« Takšna oblika odgovora je sicer privlačna, vendar nepopolna. Lahko celo ostane zgolj na ravni ideologije. Ideologija je namreč prevzetje neke ideje, ki si jo deli določena skupina ljudi. Kristjan, ki nima notranje izkušnje z vstalim Kristusom, ostaja zgolj na ravni ideje o Kristusu, za katerega so mu povedali njegovi starši ali kdo drug. Resnični kristjan je tisti, ki ima živ odnos z Gospodom in hkrati pričuje zanj, ker v vsakem trenutku z besedo in z življenjem, govori svetu, kdo je Jezus Kristus. Ni dovolj samo poznati evangelij in zagovarjati evangeljske ideje. Evangelij je potrebno ponotranjiti in ga z vsem srcem živeti. Ob tem si lahko postavimo za izziv vprašanje ali sploh poznamo vsebino evangelija? Za naslednji izziv pa si lahko postavimo, da središče evangeljskega sporočila, trpljenje, smrt in vstajenje Jezusa Kristusa umestimo v najgloblje bistvo svojega življenja. To je hkrati lahko tudi izhodiščna točka za pastoralno načrtovanje v naših župnijah.