Duhovna misel za 24. nedeljo med letom

»Kaj pomaga, moji bratje, če kdo pravi, da ima vero, nima pa del« (Jak 2,14).

2015-38

http://zupa-matulji.com/duhovnost2013.html

»ČE HOČE KDO HODITI ZA MENOJ…« (Mr 8,34)

Z današnjo nedeljo vstopamo v novo veroučno leto. Mnogi starši in otroci bodo tudi to veroučno leto vzeli zgolj kot formalnost na poti »življenjskega cilja«, svete birme. Poleg šolskih in obšolskih obveznosti bo za mnoge verouk zgolj privesek »bolj pomembnim« stvarem. Nekaj staršev in otrok pa bo tudi to veroučno leto vzelo resno in bodo izkoristili vse dane možnosti za poglobitev in utrditev vere. Takšni starši in otroci so upanje, da bo krščanstvo na slovenskih tleh še nekaj časa živelo. Biti kristjan ne pomeni biti v nekaj prisiljen, ampak pomeni svobodno izbrati Jezusovo ponudbo odrešenja. Ko pa človek nekaj izbere, lahko pozitivne rezultate pričakuje le, če se v izbrani zadevi maksimalno angažira. Nihče ne more postati dober športnik, če šport, kateri ga zanima, zgolj pasivno opazuje. Tako tudi nihče ne more postati dober kristjan, če zgolj pasivno prisostvuje pri sveti maši, verouku in drugih pastoralnih dejavnostih. Jezus nas vabi, da vsak dan vzamemo svoj križ in hodimo za njim. Hoditi za Jezusom pomeni, da se je treba z njim podati na težko pot, vendar pa nam hkrati daje zagotovilo, da ta pot pelje v svobodo.