Duhovna misel za 26. nedeljo med letom

»Vi ste to videli in se tudi potlej niste skesali, da bi mu verjeli.« (Mt 21,32)
 2014_40

http://amdg.ffdi.hr/?stranica=a26

»ALI NISO VAŠE POTI NEPRAVILNE?« (Ezk 18,25)

Človek ima v življenju vedno dve možnosti: Izbrati pravilno ali napačno življenjsko pot. Prav tako ima vsak dan znova dve možnosti: izbrati pravilno ali napačno dnevno pot. Potrebno je poudariti, da lahko človek nezavedno izbere tudi napačno odločitev. V tem primeru ne moremo govoriti o osebni odgovornost, ampak o stanju nevednosti. Posledice pa so lahko v obeh primerih tragične. Kristjani sami zase trdimo, da hodimo po Božjih poteh. Lahko izrečeno, težje storjeno! Od kod pa imamo gotovost, da lahko rečemo za vse, kar delamo v življenju, da izpolnjujemo Božjo voljo? Tudi, če človek dela navzven plemenita dejanja, to še ne pomeni, da izpolnjuje Božjo voljo. Če se npr. nekdo ukvarja z dobrodelnostjo, je morda njegova glavna dejavnost v izkazovanju samega sebe pred drugimi. Prav tako npr. duhovnik, ki mašuje vsepovprek, ne izpolnjuje Božje volje, ampak hoče ugajati ljudem, da bi ga ljudje hvalili, češ, kako je širok s svojim razdajanjem za župljane. Prvo pravilo, ki bi si ga morali postaviti je, da se nikdar ne sklicujmo na Božjo voljo, ampak svoje misli, besede in dejanja izročajmo Božji previdnosti. Da pa bi lahko čim bolj izpolnjevali Božjo voljo, molimo vsak dan na čast Svetemu Duhu.