Duhovna misel za 26. nedeljo med letom

»Imejte v ponižnosti drug drugega za boljšega od sebe.« (Flp 2, 3)POJDI DANES DELAT V VINOGRAD (Mt 21, 28)

V času, ko v številnih vinogradih po Sloveniji potekajo trgatve, tudi Božja beseda govori o vinogradu. V svetopisemskem jeziku pomeni vinograd Božje kraljestvo. Ko Jezus pove priliko o dveh sinovih, ki jih oče pošlje delat v vinograd, nam hoče povedati, da je vsak izmed nas poklican na delo v (za) Božje kraljestvo. Eden od sinov obljubi, da bo šel delat v vinograd, pa ne gre, drugi pa najprej pravi, da ne bo šel, kasneje pa si premisli in gre. Prvi izpolni očetovo voljo, ker se kljub prvotnemu upiranju premisli in gre delat v vinograd. Drugi pa na prvi pogled izpade dober, ker obljubi, da bo šel delat, vendar v resnici očeta ne posluša. Kolikokrat tudi mi lahkomiselno obljubljamo, da bomo zgledni kristjani, ki bomo oznanjali Božjo besedo, pa se v resnici potuhnemo in ne opravičimo poslanstva, ki nam je bilo naloženo pri krstu in birmi. Zato bo večji odgovor pred Bogom dal tisti, ki je obljubil, da bo živel kot zgleden kristjan, pa je njegovo življenje daleč od krščanskega, kot pa tisti, ki zaradi različnih okoliščin tudi na zunaj ni sprejel krščanstva.