Duhovna misel za 29. nedeljo med letom

»Dajte cesarju, kar je cesarjevega in Bogu, kar je Božjega.« (Mt 22, 21)


PRIZNAJTE GOSPODU MOČ IN SLAVO (Ps 96, 7)

Se sprašujemo zakaj je danes med nami toliko zaskrbljenosti in slabe volje? Odgovor na vprašanje iščemo v težkem gospodarskem položaju, neučinkoviti oblasti, slabih podjetjih, naraščajočem kriminalu, ipd. Gotovo je, da lahko takšne stvari vplivajo na naše razpoloženje, vendar pa je kljub vsemu nerazumljivo, da si ljudje pustimo krojiti razpoloženje od zunanjih dejavnikov. Vse materialne stvari tega sveta imajo omejen »rok uporabe«. Edini, ki je nespremenljiv, neomejen in večen, je Bog. Zato je za kristjana trenutni položaj v svetu drugotnega pomena, saj zaupa, da je Gospod tisti, ki ima edini pravo moč in da gre samo njemu slava. V življenju se nam lahko vse poruši: služba, kariera, lahko nas zapustijo celo najožji prijatelji, nikoli pa nas ne bo zapustil Bog. Edini, ki lahko spremeni naše razpoloženje, kljub zunanji negotovi situaciji, je Gospod, ki je vsemogočen. Ali imam tako močno vero, da verujem, da lahko Bog deluje tudi v svetu, za katerega se zdi, da je izgubljen? Ali verujem, da lahko Gospodova luč posveti v notranjost mojega življenja in mi pokaže, kje je moja prava življenjska pot? Obnovimo vero, saj je Gospod edini, ki lahko vsakemu izmed nas vrne pravo kvaliteto življenja, ne glede na zunanje okoliščine.