Duhovna misel za 3. adventno nedeljo

Kristusov prihod – čas obiskanja za vse


V tokratni številki župnijskega lista kot uvodno misel postavljam pastirsko pismo sv. Karla Boromejskega, ki je kot škof in kardinal leta 1560 deloval v Milanu. O adventu je takrat zapisal te pomenljive besede: »Spomnimo se, kako je adventni čas vreden, da bi ga spoštljivo obhajali. Sveti Duh meni, da je dragocen, saj so to dnevi odrešenja, sprave in spreobrnjenja. Po Gospodovem prihodu so z nedopovedljivo ljubeznijo dolgo koprneli in vzdihovali stari očaki in preroki. Pravični Simeon je končno s prekipevajočim veseljem ugledal Gospoda. Cerkev je advent vedno kar najslovesneje obhajala. Tudi mi bi morali večnega Očeta neprestano obsipati z iskreno častjo in hvaležnostjo zaradi skrivnostnega usmiljenja, ki nam ga je izkazal. Ob polnosti časov je namreč iz čiste ljubezni do nas, grešnikov, poslal edinorojenega Sina, da bi nas povabil v nebesa, uvedel v nadzemeljsko svetišče, nam zaupal resnico, nas naučil poštenja, posejal v nas seme kreposti, nam odprl zaklade milosti ter nas končno sprejel za svoje otroke in dediče večnega življenja. Cerkev nam daje vedeti, da Kristusov prihod ni koristil le tistim, ki so živeli v njegovem času, ampak imamo pri njegovem zasluženju delež vsi«.

Da bi dobro izkoristili svete adventne dni vam želim
                     Vaš dušni pastir