Duhovna misel za 3. adventno nedeljo

»Potrpite tudi vi; utrdite svoja srca, kajti Gospodov prihod je blizu.« (Jak 5, 8)

Tretja adventna nedelja se imenuje tudi nedelja »gaudete«, kar pomeni veselje in radost. Adventni čas se je prevesil v drugo polovico, zato smo lahko resnično veseli, ker je Gospodov prihod blizu. Tudi Božja beseda nas vzpodbuja k veselju. Vprašajmo se ali smo kristjani res veseli? Če je naše življenje prepojeno s Kristusovim duhom, je naš odgovor pritrdilen. Merilo pristnega krščanskega življenja je lahko iskren pogled v samega sebe in postavljanje vprašanja: »Ali sem srečen ali nisem?« Če je naše življenje prepredeno s skrbmi in negativnim razpoloženjem, se ne ustrašimo. Nikoli ni prepozno, da povabimo Gospoda v svoje življenje. Naj nam bo moč naraščajoče adventne svetlobe vzpodbuda, da v našem življenju pogumno pripravimo prostor za luč Gospoda, ki prihaja. Gospod bo zagotovo prišel. Toda ali bo našel prostor v mojem srcu?

Evangelij četrte adventne nedelje

Z rojstvom Jezusa Kristusa je bilo takóle: Njegova mati Marija je bila zaročena z Jožefom; in preden sta prišla skupaj, se je izkazalo, da je noseča – bila pa je noseča od Svetega Duha. Njen mož Jožef je bil pravičen in je ni hotel osramotiti, zato je sklenil, da jo bo skrivaj odslovil. Ko je to premišljeval, se mu je v sanjah prikazal Gospodov angel in rekel: »Jožef, Davidov sin, ne boj se vzeti k sebi Marije, svoje žene; kar je spočela, je namreč od Svetega Duha. Rodila bo sina in daj mu ime Jezus, kajti on bo svoje ljudstvo odrešil grehov.« Vse to pa se je zgodilo, da se je izpolnilo, kar je Gospod rekel po preroku: Glej, devica bo spočela in rodila sina in imenovali ga bodo Emanuel, kar v prevodu pomeni Bog z nami. Ko se je Jožef zbudil, je storil, kakor mu je naročil Gospodov angel. Vzel je svojo ženo k sebi. (Mt 1, 18-24)